50. Festiwal w Opolu

opole 11 sporteuroJuż w najbliższy piątek rusza kolejna edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wydarzenie będzie się odbywało w dniach 14 – 16 czerwca w opolskim amfiteatrze. Przypominamy, że w tym roku festiwal odbędzie się po raz 50!

Jest to jedno z największych wydarzeń muzycznych roku, stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.

Podczas pierwszego dnia festiwalu (tj. 14 czerwca) odbędzie się koncert SuperPremiery2013. Zaprezentowane w nim piosenki zawalczą o nagrodę im. Karola Musioła. Gwiazdą specjalną będzie zespół Enej – laureat poprzedniej edycji. Na scenie pojawią się również takie osoby jak: Joanna Moro, Anna Dereszowska i Maciej Zakościelny.

Tego samego dnia odbędzie się również plebiscyt SingSing – SuperDebiuty z Marylą! Jak co roku, młode talenty będą walczyć o nagrodę im. Anny Jantar. Na scenie pojawi się ikona opolskiego festiwalu – Maryla Rodowicz. Gwiazda wykona swoje największe przeboje oraz przedstawi debiutantów, którzy zaprezentują się w utworach z jej repertuaru.

W sobotę, przed nami koncert – SuperJedynki2013. Na scenie spotka się po dwóch artystów rywalizujących w każdej z pięciu kategorii (m.in. SuperArtysta czy SuperZespół).maryla1 sporteuro

Po koncercie, czas na dużą dawkę śmiechu. Na scenie Kabareton – Wszystko na raty! oraz Kabareton – Trwaj dato ważności! W amfiteatrze pojawią się najlepsze kabarety i satyrycy. Gospodarzami wieczoru będą dwaj sprzedawcy: kierownik nocnej zmiany (Robert Górski) oraz jego uczeń (Mikołaj Cieślak). W kabaretonie wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Paranienormalni, Marcin Daniec, Andrzej Grabowski, Nowaki, Grupa MoCarta, Koń Polski, Rudi Schuberth, Wały Jagiellońskie oraz gościnnie Czesław Mozil.

Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się wydarzenie: Opole! Kocham Cię! Gala Jubileuszowa 50. KFPP w Opolu. Zobaczymy największe gwiazdy i usłyszymy największe przeboje! Na scenie pojawią się m.in.: Zbigniew Wodecki, Stan Borys, Halina Frąckowiak, Kayah, Edyta Górniak, Skaldowie, Kombii i wielu innych.

Źródło: festiwalopole.com

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ