4 sylwetki męskie – Cz.2

4-typy-meskiej-sylwetkiW drugiej części artykułu zaprezentujemy kolejne typy męskich figur: Trójkąta i Jabłko.

Sylwetka typu V, czyli trójkąt

Trójkąt to prawie ideał, ponieważ jest atletyczny, smukły i bardzo zgrabny. Charakterystycznymi cechami dla tego typu sylwetki są szeroki tors, szczupłe biodra, zgrabne ręce i nogi. Mężczyzna ,,trójkąt” może nosić praktycznie wszystko, a na pewno eksperymentować z modą. Nie musi uważać na kolory i wzory. Powinien unikać jedynie noszenia rzeczy zbyt luźnych lub zbyt obcisłych, np. obcisłych koszulek lub golfów. Chodzi o to, aby nie deformować sylwetki i nie podkreślać umięśnionych partii ciała.

Sylwetka typu O, czyli jabłko

Ten typ sylwetki charakteryzuje wystający brzuch, dość masywne ręce i nogi. Nie wolno więc nosić obcisłych ubrań, ale też i zbyt obszernych. Taki ubiór podkreśli to co należy zatuszować. Najlepsze dla mężczyzn o tym typie sylwetki będą klasyczne fasony, np. nie za długo marynarka o szerszych ramionach. Dobrym pomysłem będzie też ubiór na cebulkę. Trzeba pozbyć się ubrań, które posiadają wzory i grube sploty. Koszulę lub t-shirt wypuszczamy na wierzch spodni, aby nie podkreślać brzucha.

Niscy panowie powinni unikać zbyt długich płaszczy, marynarek i swetrów i to bez względu na typ sylwetki. Natomiast ci wysocy nie wyglądają najlepiej w pionowych paskach oraz w rzeczach zbyt długich i za wąskich. Zestawy jednokolorowe również nie są dla nich. To podstawowe zasady ubierania się, których warto przestrzegać i dzięki którym zawsze będziemy wyglądać dobrze.

Aneta Górska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ