voo voo fot. Pepito

10 marca koncert Voo Voo w Och-Teatrze

voo voo fot. PepitoW marcu w Och-Teatrze odbędzie się koncert zespołu Voo Voo, który zaprezentuje materiał z „Nowej płyty”. Jak mówi o niej zespół: „Nowa płyta” ma błysk szczególny. Jest bowiem płytą intuicyjnie mądrą rockowo. I może nawet gdzieś konceptualną intuicyjnie… Jest płytą, gdzie obok prawdziwej kompetencji artystycznej znać humor, luz i zespołową, niekłamaną radość grania. Płynie z niej takie właśnie, jasne przesłanie.

Zespołu Voo Voo nie trzeba nikomu przedstawiać – ich muzyka jest i gorąca emocjonalnie i wyrazista melodycznie, a na dodatek podbita prawdziwą rockową energią. Prostota zawsze była wielkim atutem sztuki Voo Voo. Idealne wyważenie wszystkich elementów (tekstowo-muzycznych) składa się na bezpretensjonalny, czysty i tak lubiany przez słuchaczy przekaz.

 

W Ochu 10 marca 2013 zagrają:

Wojciech Waglewski – głos, gitara

Mateusz Pospieszalski – saksofony, głos

Karim Martusewicz – gitara basowa

Michał Bryndal – perkusja

 

Jako support Voo Voo zagrają Chłopcy kontra Basiavoo voo - sporteuro

To minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Autorskie teksty powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy, przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we współczesnych, jazzujących aranżacjach.

Chłopcy kontra Basia są laureatami Mikołajków Folkowych 2011 oraz plebiscytu wydawnictwa World Music Network na najlepszy utwór w nurcie world music – „Battle of Bands”. Obecnie grupa pracuje nad debiutem fonograficznym.

Barbara Derlak – śpiew, klarnet, basklarnet, drumlaoch teatr

Marcin Nenko – kontrabas

Tomasz Waldowski – perekusja, futujara

Fot. Pepito

ZOSTAW ODPOWIEDŹ