Guma do ćwiczeń

Guma do ćwiczeń – z nią wymodelujesz sylwetkę

Aby cieszyć się idealną sylwetką, wcale nie potrzebujemy wielkogabarytowych i mocno skomplikowanych urządzeń. Guma do ćwiczeń stanowi w tym przypadku doskonałą propozycję, przybliżającą nas do uzyskania zgrabnej figury, mocnych mięśni i lepszej kondycji fizycznej.

Dlaczego warto ją kupić?

Wspomniana taśma charakteryzuje się lekkością. Z uwagi na swoje wymiary nie zajmuje dużo miejsca. Umożliwia wykonywanie treningów zarówno w zaciszu domowym, jak i na wyjeździe. Ponadto, ćwiczenia przy udziale gumy do ćwiczeń angażują do pracy wiele partii mięśniowych, skutecznie eliminując wystąpienie kontuzji czy urazu.

Kupujemy gumę do ćwiczeń – o czym pamiętać?

Podstawowym czynnikiem, o którym musimy pamiętać jest jej opór, wynikający z szerokości i grubości. Im większe będą te parametry, tym efektywniejszy będzie trening. W tym zakresie ważną rolę odgrywa barwa – gdyż odpowiada innemu oporowi oraz lateks stosowany do produkcji. W ogromnej mierze warunkuje bezpieczeństwo stosowania oraz dłuższą żywotność.

Guma do ćwiczeń – jak jej używać?

1. Opisywane taśmy pozwalają wykonywać ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz siłowe. Znajdują szerokie zastosowanie w pilatesie czy jodze. Wariant podstawowy, obejmujący zwiększenie natężenia siły ramion i przedramion polega na ustawieniu stopy w jej środkowej części, skierowanie dłoni do góry oraz zginanie przedramion. Inna propozycja nakłada na użytkownika konieczność ustawienia obu stóp na gumie do ćwiczeń i prostowanie ramion do wysokości barków.
2. Taśma cieszy się powodzeniem wśród osób, które pragną wymodelować okolice brzucha. W tym zakresie polecane są brzuszki, wzbogacone o dodatkowy opór. Aby tego dokonać zaczepiamy gumę o jakiś stabilny przedmiot (np. uchwyt drzwiowy), ramiona układamy wzdłuż tułowia i unosimy go wraz z podnoszeniem ramion. Regularne wykonywanie takiego treningu gwarantuje uzyskanie smukłej talii.
3. Guma do ćwiczeń okaże się zbawieniem w sytuacji, gdy naszym zamierzeniem jest wzmocnienie mięśni ud. W tym przypadku szczególną popularnością cieszą się odwodzenia. Aby tego dokonać owijamy jedną stopę taśmą i zaczepiamy ją na wysokość kostki drugiej stopy.
Warto jednak pamiętać, że w przypadku gum do ćwiczeń bardzo ważna okazuje się wiedza, w jaki sposób ich używać. I choć idealnie sprawdzają się do modelowania każdej partii ciała, niemniej jednak nakładają na użytkownika konieczność ich poprawnego wykonywania. Tylko regularne i prawidłowo podejmowane ćwiczenia będą gwarantem uzyskania oczekiwanych rezultatów, które zmniejszą ryzyko wystąpienia urazów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

405 More posts in Sport category
Recommended for you
Co Robert Lewandowski robi na tym filmiku
Co Robert Lewandowski robi na tym filmiku? Polacy będą to wiedzieć!

Bayern Monachium sprawił świąteczną niespodziankę fanom! Klub namówił swoich piłkarzy do zabawy przed kamerą. Wśród...