Ukochana Tomasza Mackiewicza: Dotarło do mnie to, co się stało

Żona Tomka Mackiewicz: „Czułam kiedy, on odszedł”. Co jeszcze powiedziała?

Tomasz Mackiewicz od bardzo dawna chciał zdobyć Nanga Parbat. Próbował sześć razy, ale nie udawało mu się. Ostatnia wyprawa była jego siódmym podejściem. Nikt nie spodziewał się, że zakończy się ona w taki sposób. Himalaista obiecał żonie, że nie zginie w górach. Mówił, że będzie żył osiemdziesiąt lat. Stało się jednak inaczej. Anna Solska, ukochana, wystąpiła w programie „Czarno na białym”. Kobieta wyznała, że w pewnym momencie poczuła, że Tomek odchodzi…

Żona Tomka Mackiewicz: „Czułam kiedy, on odszedł”. Co jeszcze powiedziała?

Wielkim marzeniem Tomasza Mackiewicza było zdobycie Nanga Parbat. Mężczyzna próbować aż sześć razy. Tegoroczna wyprawa była jego siódmym podejściem.

„Jesteśmy na 7300. Straszna walka. Jeżeli pogoda dopisze, jutro szczyt – napisał himalaista bliskim.

Udało się. Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol zdobyli szczyt 25 stycznia 2018 roku. Jednak kłopoty pojawiły się podczas schodzenia ze szczytu. Francuzka zorientowała się, że Polak ma objawy choroby wysokościowej. Zdecydowała, że samotnie będzie schodzić z góry. Revol została uratowana na wysokości około 6000 metrów przez Adama Bieleckiego i Denisa Urubko. Akcję ratunkową przerwano ze względu na pogarszające się warunki pogodowe. Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat…

Jego żona wystąpiła w programie „Czarno na białym”. Powiedziała, że czuła, gdy jej ukochany zmarł.

„Czułam kiedy on odszedł (…) Pamiętam ten moment jakby… kiedy to się zakończyło i po prostu mam nadzieję, że nie cierpiał, że wiedział, że nie jest sam tam, że jesteśmy wszyscy z nim. Mam nadzieję” – powiedziała Anna Solska.

Miał żyć osiemdziesiąt lat

Tomek Mackiewicz obiecywał jej, że nie zginie w górach i będzie żyć bardzo długo. Jednak nie miał racji…

„Powiedział, że w górach nie zginie, że mi obiecał to, że będzie żył osiemdziesiąt lat, że w Pakistanie mu ktoś to wywróżył, że będziemy razem. (…) To była pierwsza wyprawa kiedy nie miałam poczucia, ze nie wróci, bo wcześniej się straszliwie bałam. To jest jakiś paradoks, że właśnie teraz to się stało” – powiedziała żona.

Typ ćpuna

W programie wystąpiła również Małgorzata Sulikowska, szwagierka himalaisty. Wyznała, że Tomek cały czas był głodny ekstremalnych wrażeń.

„To jest typ ćpuna. To jest poszukiwanie emocji, poszukiwanie wrażeń, poszukiwanie czegoś co jest w naszym normalnym, szarym życiu praktycznie niedostępne” – powiedziała Małgorzata Sulikowska.

——————————————————————————————————

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Tomek Czapkins Mackiewicz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ