Zobacz 50-lecie legendy

Prawdziwi weterani sceny muzycznej wracają do Polski. Grupa Scorpions w przyszłym roku wyruszy w jubileuszową trasę koncertową świętując wraz z fanami 50-lecie istnienia zespołu. Z tej okazji niemiecka legenda rocka zagra również w naszym kraju. Już 9 maja będziemy mogli usłyszeć ich na łódzkiej Atlas Arenie. 

źródło: materiały prasowe

Każdy fan rocka zna takie przeboje jak „Wind of Change” czy „Rock You Like a Hurricane”.  Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że minęło już kolejno 24 i 30 lat od ich wydania, a  wciąż utwory te nie należą do debiutanckich w karierze zespołu. Początki Scorpions sięgają  bowiem roku 1965, choć dopiero wspomniany wcześniej „Wind of Change” w roku 1990 wyniósł grupę na pierwsze miejsca muzycznych list przebojów w wielu krajach. Na przestrzeni pięciu dekad twórczości, zespół dorobił się 19 płyt studyjnych, 5 albumów koncertowych oraz setek występów przed wierną publicznością. Dziś, ich koncerty łączą pokolenia, a sami muzycy dalecy są od podjęcia decyzji o muzycznej emeryturze.

Scorpions cieszą się opinią koncertowych weteranów, a ich najbliższa trasa koncertowa będzie ukoronowaniem 50-lecia kariery zespołu. Polscy fani mają powody do radości, ponieważ 9 maja 2015 roku grupa zagra na hali Atlas Arena w Łodzi. Bilety dostępne są na www.prestigemjm.com, Eventim.pl, eBilet.pl oraz w salonach Empik.

Hanna Gajewska, źródło: mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ