azja expres

Zawód linergistka – makijażystka przyszłości?

Jest to stosunkowo młody zawód, który wciąż się rozwija i z roku na rok przybywa specjalistów w tym zawodzie. To zajęcie jest idealne dla kosmetyczek, które chciałyby rozszerzyć zakres swoich usług. Przyjrzyjmy się bliżej zawodowi linergistki.

Kim jest linergistka
Jest to specjalista od wykonywania makijażu permanentnego. Ta osoba musi mieć bardzo precyzyjne ruchy i mocne nerwy.

Dla kogo ten zawód jest najbardziej odpowiedni
Osoby decydujące się na zawód linergistki powinny mieć opanowaną sztukę robienia makijażu, precyzyjne ruchy są tutaj bardzo ważnym elementem. Dla osób, które chcą ciągle poszerzać swoją wiedzę w zakresie sztuki makijażu. Ważne jest również poczucie estetyki.

Kursy dla Linergistek

Osoby chcące wykonywać ten zawód muszą przejść specjalistyczne szkolenie. Taki kurs trwa średnio od 5 do 15 dni. Jego długość jest zależna od umiejętności kursantki. Zdobywanie wiedzy na szkoleniu można podzielić na 3 etapy.
Etap, który przepływa przez pozostałe 3 części to zdobywanie oraz wykorzystywanie wiedzy teoretycznej. Po zdobyciu teoretycznych podstaw szkolenie uzupełniane jest przez naukę rysunku wstępnego przy wykorzystaniu specjalnych kredek. Tutaj linergistki uczą się w jaki sposób nadać twarzy odpowiedni kształt. Po zdobyciu tych podstaw przechodzi się do ćwiczeń praktycznych. Początkujące linergistki ćwiczą na specjalnych manekinach wykonanych z materiałów syntetycznych, następnie wykonują makijaż permanentny na modelkach.

Na zajęciach z makijażu permanentnego zdobędziemy wartościową wiedzę, która z pewnością przyda się podczas wykonywania makijażu. Jest ona podstawą do rozpoczęcia jakiegokolwiek działania. Ważne aby podczas zajęć wszystko zrozumieć, jeżeli mamy jakieś wątpliwości należy pytać o to osobę prowadzącą zajęcia. Aby nabrać wprawy w odpowiednim posługiwaniu się aparatem do wykonywania makijażu permanentnego można testować urządzenie na odpowiednich materiałach. Na zajęciach, dowiemy się jak dobierać barwniki do danego rodzaju skóry. Poprzez obserwację dowiemy się jak prawidłowo go wykonywać.

Bardzo ważnym elementem w makijażu permanentnym jest zadowolenie klientki. To od niego zależy nasza kariera. Dlatego kultura i odpowiedni stosunek dla klientki jest tak bardzo ważny.

Ta praca daje wiele satysfakcji. Dzięki niej uszczęśliwiamy wiele kobiet. Sprawiamy, że dzięki naszej wiedzy i umiejętnością czują się piękniejsze. Warto zrobić takie szkolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ