Włoskie smaki w Warszawie

W Polsce nie brakuje wielbicieli włoskiej kuchni. Gdzie zjeść najlepszy makaron i pesto? Oto krótki, subiektywny przewodnik po najlepszych restauracjach w stolicy, w których będziemy mogli zakosztować włoskich przysmaków.

Źródło: www.facebook.com/Dziurka-od-klucza

„Dziurka od klucza” nie jest typowo włoską restauracją. Jest niewielka, klimatyczna i mieści się na Powiślu, niedaleko BUW-u. Wyróżnia ją ciekawy wystrój, robiony na miejscu makaron oraz przystępne ceny. To lokal, w którym zawsze można się uraczyć klasycznym pesto, ravioli czy ośmiorniczkami. W ofercie znajdują się również pyszne desery. W „Dziurce od klucza” często goszczą tłumy, dlatego dobrze jest pamiętać o rezerwacji. Obsługa jest bardzo miła, a czas oczekiwania na zamówienie stosunkowo krótki.

Źródło: www.facebook.com/GiancarloRistorante

Szefem kuchni w „Giancarlo Ristorante Italiano” jest Sycylijczyk, który w Polsce gości już od kilkunastu lat. Mężczyzna często doradza klientom przy wyborze dań i dba o to, aby w jego restauracji przyrządzano potrawy z najwyższej jakości składników. Niektóre z nich są sprowadzane aż z Włoch. Lokal mieści się przy ul. Wilczej.

Źródło: www.facebook.com/RestauracjaILCaminetto

Na Saskiej Kepie przy ul. Zwycięzców mieści się Trattoria Il Caminetto. Chociaż zewnętrzy wygląd restauracji nie zachwyca, to w niej zakosztujemy pysznych, włoskich specjałów. W menu znajdziemy bardzo duży wybór pizzy po bardzo przystępnej cenie oraz domowej roboty makaron. Oprócz dobrego jedzenia możemy liczyć na wspaniałą atmosferę.

Źródło: www.facebook.com/SpaccaNapoliWarszawa

Prawdziwi smakosze w poszukiwaniu oryginalnych, włoskich smaków powinni wybrać się do SpaccaNapoli. Lokal odnajdziemy na ul. Świetokrzyskiej. Jest urządzony w nowoczesnym stylu. W restauracji dominują jasne, chłodne barwy, minusem mogą być jedynie niewielkie stoliki. W menu znajduje się duży wybór sałatek, pizzy i makaronów.


_______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ