Wiosenne porządki w ciele

wiosna life4style03Co zrobić aby poczuć wiosnę nie tylko za oknem, ale także w całym swoim organizmie? Jest na to kilka sposobów. Najlepsze efekty przyniosą działania na wszystkich trzech frontach. Wprowadźmy kilka zmian w diecie i ćwiczeniach oraz przejrzymy zawartość naszej kosmetyczki.

Dieta

Najlepiej, aby oparta była na warzywach i owocach oraz stosowaniu się do reguły – więcej zasad mniej kwasów. Chodzi tu głównie o odczyn PH produktów, które spożywamy. Dla organizmu korzystniejsze są te, które go alkalizują. Należy tak komponować swoje posiłki, aby produkty zasadowe stanowiły mniej więcej 80%, a kwasowe 20%. Dzięki temu wzmocnimy odporność naszego organizmu i będziemy się lepiej czuć.

Lista przykładowych zasadotwórczych produktów: limonki, cytryny, banany, jagody, ananas, gruszki, arbuz, awokado, pomidor, szpinak, rukola, czosnek, brokuły, burak, imbir, sałata, botwinka, cukinia, kalafior, szparagi, herbata zielona, pieprz Cayenne.

Lista przykładowych kwasotwórczych produktów: jajka, chleb żytni, makarony, otręby, żurawina, alkohol, ryby, wieprzowina, wołowina, drób, sery: żółty, kozi, twarogowy, jogurt, herbata czarna, kawa, biała mąka, ryż biały, czekolada.

Wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe należy pamiętać, aby zacząć od kuracji oczyszczającej nasz organizm z toksyn. Pomogą w tym świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne z dodatkami imbiru czy kopru włoskiego, picie wody z cytryną i miętą, spożywanie zielonej herbaty oraz korzystanie z sauny.


Ćwiczenia

Ruch wpływa korzystnie na organizm na wielu jego płaszczyznach. Gdy ćwiczymy dotleniamy organizm, przez co poprawimy ogólną wydolność organizmu, podkręcamy metabolizm, zwalczamy senność i zmęczenie. Gdy uprawiamy aktywność fizyczną wydziela się w naszym organizmie endorfina odpowiedzialna za dobre samopoczucie. Obok różnego rodzaju zajęć fitness dobrą formą ruchu jest taniec. Angażuje on wszystkie grupy mięśni poprawia koordynację ruchową, a dzięki muzyce wprawia w dobry nastrój. Bogate oferty szkół oraz nowe style taneczne wpasują się w różne gusta muzyczne i stylistyczne, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.


Pielęgnacja ciała

Oczyszczając nasz organizm nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Należy używać kosmetyków, które nie zawierają detergentów, substancji zapachowych oraz parabenów. Mogą one powodować zatykanie porów, podrażnienia, zapalenia i źle wpływać na organizm mężczyzn (powodując wydzielanie estrogenów). Takich produktów powinny unikać szczególnie kobiety ciężarne.

Najlepiej na skórę działają kosmetyki organiczne. W swoim składzie nie zawierają takiej ilości produktów alergicznych jak w „zwykłych” kosmetykach, dlatego ich składniki działają korzystniej dla skóry. Zadaniem organicznych produktów jest przywracanie naturalnej równowagi funkcji skóry, która dzięki nim zaczyna się regenerować. W przeciwieństwie do zwyczajnych kosmetyków, które dostarczają jej substancji sztucznych. Minusem naturalnych środków pielęgnacyjnych może być ich cena, jednak działanie na organizm jest nieporównywalne z konwencjonalnymi.


Zmieniając wszystkie złe nawyki, do których przyzwyczailiśmy swoje ciało dostrzeżemy, jak zmienia się ono na lepsze. Umysł zacznie lepiej pracować, ciało stanie się smuklejsze i zgrabniejsze oraz będziemy mieć więcej energii. Stosując się do prostych zasad można osiągnąć wielkie efekty. Wiosna już puka do drzwi – to najlepszy czas, aby zacząć porządki. Do dzieła!

 

Joanna Kalińska fot: rossnet.pl, cojesc.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ