Wektory 2023 rozdane. Ewa Wernerowicz ze statuetką za osiągnięcia w dziedzinie biznesu.

Na sobotniej Gali Pracodawców RP Ewa Wernerowicz, przewodnicząca rady nadzorczej Soonly Finance, została uhonorowana za osiągnięcia w dziedzinie biznesu. Wektor to coroczne wyróżnienie przyznawane przez Pracodawców RP, największą i najstarszą organizację zrzeszającą pracodawców w Polsce. Nagradzane są wyjątkowe osoby i firmy, które mają istotny wpływ na rozwój polskiej gospodarki.

Foto: Ewa Wernerowicz wśród wyróżnionych przedsiębiorców. W tym roku nagrodę Superwektora otrzymali Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ewa Wernerowicz to menedżer z obszernym doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach finansowych. Jako ekspertka rynku fintech, odegrała kluczową rolę w tworzeniu nowych instytucji finansowych na polskim rynku, m.in. Polbank EFG, Citifinancial, oraz Vivus.pl. Najnowszym osiągnięciem Ewy Wernerowicz jest przejęcie w marcu 2022 r., w wyniku wykupu managerskiego, 100% udziałów w spółce Soonly Finance, wcześniej znanej jako Vivus. W ostatnich latach Wernerowicz w sposób zdecydowany przeprowadziła proces repolonizacji firmy. Dzięki temu stała się jej właścicielem i wyeliminowała związki z rosyjskim kapitałem.

Jak powiedziała Ewa Wernerowicz odbierając nagrodę ostatnie dwa lata były dla firmy wymagającym czasem, ale warto było przeprowadzić ten proces. – Powiem trochę przewrotnie, że dziękuję bardzo naszej konkurencji, kontrahentom i urzędom, które po rozpoczęciu wojny na Ukrainie zaczęły robić nam sporo problemów i wypowiadać umowy. Dzięki tej presji udało się doprowadzić do wykupu i polonizacji spółki. To był chyba największy proces repolonizacji związany z wojną na Ukrainie – powiedziała Wernerowicz.  – Tę nagrodę, którą dzisiaj otrzymałam, traktuję jako zwieńczenie tego procesu i dziękuję bardzo! – dodała. 

Kapituła przyznająca nagrody zwróciła też uwagę na działania charytatywne prowadzone przez Soonly Finance, pod kierownictwem Ewy Wernerowicz. Spółka aktywnie zaangażowała się w pomoc dla Ukrainy i przekazała wsparcie o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł, uruchamiając jednocześnie przedszkole w swoim warszawskim biurze. Tam przez rok zapewniona była bezpłatna opieka i posiłki dla dzieci uchodźców.

Transformacja Soonly Finance nie ograniczyła się jedynie do aspektów właścicielskich. Spółka zmieniła nazwę, rozszerzyła skład zarządu i rozpoczęła prace nad nowymi produktami z sektora lendtech. Firma utrzymuje pozycję lidera rynku, pomagając blisko 3 milionom Polaków w zaspokojeniu ich potrzeb finansowych.

Ewa Wernerowicz została doceniona nie tylko za umiejętne przeprowadzenie Soonly Finance przez trudny okres repolonizacji, ale także za osiągnięcia finansowe firmy. W 2022 roku firma osiągnęła przychody na poziomie 372 mln zł, osiągając zysk w wysokości 64 mln zł, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej uwagi w kwestiach odpowiedzialnego pożyczania. Firma utrzymuje niski odsetek niespłacanych pożyczek, porównywalny do standardów bankowych. Dodatkowo, Ewa Wernerowicz utrzymała przy sobie wszystkich kluczowych pracowników organizacji, nawet w czasie turbulencji w branży.

Nagroda Wektor przyznana Ewie Wernerowicz stanowi zasłużone uznanie dla jej wyjątkowych osiągnięć zarówno w obszarze biznesu, jak i zaangażowania społecznego, w tym aktywnej roli w repolonizacji oraz pomocy dla Ukrainy. Jej przykład stanowi inspirację dla całej branży finansowej.

***

Soonly Finance jest największym polskim pożyczkodawcą online. Spółka udziela pożyczek przez internet pod markami Vivus i Zaplo. Dzięki własnym narzędziom analitycznym oraz automatyzacji procesu sprzedaży pożyczki Soonly są wypłacane ekspresowo, bardzo wysoko oceniane przez klientów oraz charakteryzuje je jeden z najniższych na rynku wskaźników pożyczek niespłacanych, zbliżony do poziomu ofert bankowych. Soonly w warszawskim biurze zatrudnia blisko 200 osób i należy w 100% do polskiego kapitału. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ