Park Szczęśliwicki

Wawa kwadrat: park Szczęśliwicki latem

Park Szczęśliwicki to miejsce wyjątkowo popularne wśród mieszkańców Warszawy. Wybraliśmy się tam zobaczyć jaką ofertę ma on latem. 

Niedziela 25 stopni Celsjusza. Co można zrobić w betonowej Warszawie? Uciec do zieleni lub wody. Taką ofertę ma Park Szczęśliwicki, który wybraliśmy do kolejnego testu Wawa Kwadrat – oferty rozrywek w wielkim mieście. Zaczynamy od basenów w parku. Wejście – nie ograniczone czasowo – kosztuje osobę dorosłą 20 złotych. Co mamy na miejscu? Brodzik, zjeżdżalnię i basen sportowy. Wszystko czyste i ładne, niestety nieco małe. Szczególnie zjeżdżalnia – mogłaby mieć bardziej imponujące przechyły i być zwyczajnie dłuższa. Ma ona jednak służyć zarówno dzieciakom jak i dorosłym. 

Po rozprostowaniu kości na basenie przydałaby się jednak nieco dynamiczniejsza rozrywka. Niespiesznym tempem idziemy więc na wyciąg narciarski. Latem zmienia się on bowiem w niewielki park rozrywki. Za jedyne 6 zł można zjechać z pokrytego igielitem stoku na dmuchanym kole lub przejechać się kolejką grawitacyjną. Najpierw skorzystaliśmy z drugiej rozrywki. Wagoniki o dość niepozornym wyglądzie wjechały na szczyt Górki Szczęśliwickiej i ziuuum – jedziemy w dół – kręta trasa dostarcza sporej dawki adrenaliny, zaś możliwość przyspieszania i hamowania powoduje, że całej trasie towarzyszy maksymalne skupienie. 

Na deser zostawiliśmy sobie zjazd pontonem. Zmoczony igielit, mgiełka rozpryskująca się o twarz oraz naprawdę spora prędkość robią wrażenie. Szczególnie jak widzi się z początku trasy Pałac Kultury i Nauki oraz wieżowce w centrum, które wydają się wręcz śmiesznie małe. Park Szczęśliwicki nie zawiódł – można było fajnie, aktywnie, i jak na warunki Warszawy, całkiem niedrogo, zabawić. Adrenalina, chłodna woda… czegóż więcej chcieć podczas upalnego dnia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1194 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
Zamek w Łapalicach
Ten zamek musisz zobaczyć. Ma 365 okien, 12 wież i cztery skrzydła i… powstał w latach 80.

Zamek w Łapalicach to niezwykłe dzieło życia gdańskiego snycerza i rzeźbiarza Piotra Kazimierczaka. Mimo upływu...