Sylwester bez cellulitu

Zmorą wielu kobiet w różnym wieku jest pomarańczowa skórka. Obecnie ukrywamy ją pod warstwą grubych ubrań, jednak za niecały miesiąc nadejdzie sylwester, który rozpocznie czas wielu karnawałowych imprez. Wtedy znowu do łask wrócą koktajlowe sukienki i trzeba będzie odsłonić „trochę ciała”. Jak do tego czasu uporać się z uporczywym cellulitem?

Źródło: www.omaske.ru

Stosuj naprzemiennie ciepły i zimny prysznic. Nie tylko zahartuje organizm, ale także doskonale usprawni krążenie krwi i limfy ( jej zaburzony przepływ jest jedną z przyczyn cellulitu). Strumień zimnej wody skieruj na wybraną partię, zataczając tym przy kółka. Hydromasaż powinno się stosować od dołu do góry. Po taki „zabiegu” Twoja skóra będzie dużo bardziej napięta i elastyczna.

Zafunduj sobie darmowy masaż. Kup szorstką gąbkę lub specjalną rękawicę i przez 5 minut wykonuj okrężne ruchy w miejscach dotkniętych cellulitem. Masaż zawsze wykonuj ku górze w kierunku serca, aby uaktywnić krążenie krwi. Jeśli masz rozszerzone naczynka, to zmniejsz siłę tarcia lub zrób go ręcznie. Rozgrzane skóra charakteryzuje się większym przenikaniem składników kosmetycznych, dlatego wklep jeszcze balsam lub serum przeznaczone do likwidacji pomarańczowej skórki. Po krótkim czasie zobaczysz, że ciało jest dużo jędrniejsze i bardziej „zwarte”.

Zdecyduj się na zabiegi kosmetyczne. Zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw współczesnej kosmetologii. Oprócz profesjonalnych kuracji z algami lub borowiną warto skoncentrować się na nowoczesnych maszynach. Niesamowite rezultaty daje endermologia, która wpływa na wszystkie rodzaje cellulitu. Jest to masaż połączonym z podciśnieniem. Oddziałuje na tkankę tłuszczową, skórę właściwą oraz naskórek. Fantastycznie ujędrnia, znacznie zmniejsza lub likwiduje nawet zaawansowany cellulit. Już po jednym zabiegu widać efekty. Mimo że siłę nacisku można regulować, to efektem ubocznym u niektórych osób może być powstanie nieestetycznych pajączków. Aby każdy wybrał coś dla siebie, salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, np. z użyciem lasera, mezoterapię bezigłową lub igłową. Profesjonalista na pewno doradzi najbardziej odpowiednią formę kuracji.

Używaj odpowiednich kosmetyków. Nie ma co się oszukiwać, że po ich zastosowaniu nastąpi cud i cellulit zniknie. Z przymrużeniem oka traktujmy deklaracje marketingowe. Większość preparatów kosmetycznych daje tylko optyczny efekt wygładzenia skóry. Jednak są też specyfiki z aktywnie działającymi substancjami czynnymi, które zmniejszają stymulują proces lipolizy (rozkład tłuszczu). Należą do nich m.in. kofeina, teofilina, teobromina oraz ksantyna. Natomiast obrzęk zmniejszają, np. bluszcz pospolity, escyna, rutyna, wąkrotka azjatycka czy miłorząb japoński. Przed wmasowaniem kremu warto zrobić peeling, który usunie martwe komórki naskórka.

_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ