Justyna Kowalczyk: "Naród zaraz zacznie kastrować himalaistów"

Tomasz Mackiewicz był obiektem szyderstwa i kpin. Dlaczego go potępiano?

Sprawa Tomasza Mackiewicza wciąż wzbudza ogromne emocje. Himalaista siedem razy próbował zdobyć szczyt Nanga Parbat. 25 stycznia 2018 roku mu się to udało. Jednak z powodu problemów zdrowotnych nie był w stanie zejść. Nie udało się go uratować. Coraz więcej osób komentuje sprawę. Wojciech Kurtyka, alpinista, zdradza, że Tomasz Mackiewicz w środowisku himalaistów był obiektem drwin. Dlaczego?

Tomasz Mackiewicz był obiektem szyderstwa i kpin. Dlaczego go potępiano?

O Tomaszu Mackiewiczu mówi cała Polska. Coraz więcej znanych osób zabiera głos w dyskusji. Wojciech Kurtyka, polski taternik, alpinista i himalaista, zdradził, że w jego środowisku Mackiewicz był obiektem szyderstwa i kpin, gdyż posługiwał się tanim, nieprofesjonalnym sprzętem, a także wspinał się bez większych zabezpieczeń.

„On postępował niestandardowo. To, co robił w himalaizmie, jest czymś niebywałym. Zdumiewa, że to pierwsze wejście w zimie w stylu alpejskim było dokonane przez człowieka, który nie przeszedł szkoleń, posługiwał się linami rolniczymi, wspinał się bez większych zabezpieczeń. Potępiano go za to, był obiektem szyderstwa i kpiny. Postrzegam w tym zachowaniu niebywały artyzm. Postrzegałem go jako najbardziej pokrewną duszę. To dla mnie strasznie przykra strata” – mówił Wojciech Kurtyka w „Centrum Premier Czerska 8/10”.

Chwali czy krytykuje?

A jak sam ocenia postawę Tomka Mackiewicza? Wojciech Kurtyka żałuje, że nie poznał himalaisty osobiście. Jest zdania, że był on jednym z najbardziej wolnych, niezależnych ludzi, za wszelką cenę pragnął osiągać własne cele. Jego śmierć to wielka strata, także osobista.

„To, co spotkało Tomka, wynikało z niepohamowanego dążenia do osiągnięcia własnego celu i kresu. Bardzo żałuję, ale niestety osobiście go nie poznałem. Śledziłem jego losy i jego śmierć jest dla mnie niesłychanie osobistą stratą. Przeżywałem to trzy dni. To utrata jednego spośród nas, jednego z najbardziej wolnych i niezależnych ludzi” – powiedział Wojciech Kurtyka.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ Tomek Czapkins Mackiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ