Taniec a rozwój dziecka

ID-10089275Ruch towarzyszy nam od urodzenia. Każde dziecko już od najmłodszych lat biega, podskakuje. Ma potrzebę aktywności ruchowej i zabawy. Poprzez taniec możemy spełnić tę potrzebę oraz wpłynąć pozytywnie na całościowy rozwój dziecka.

Euforia radości

Taniec wyzwala emocje i poprawia samopoczucie. Daje poczucie swobody oraz radości nawet największym smutasom. Jest formą rozrywki dla każdego dziecka.

Taniec stanowi jedną z najbardziej efektywnych form relaksu. Rozładowuje napięcia i odpręża. Pozwala zapomnieć o troskach i zmartwieniach ,które towarzyszą naszym pociechom.

Taniec to zdrowie

Skoro taniec to ruch, to jest on bardzo korzystny dla zdrowia. Usprawnia koordynację ruchową i leczy wady postawy. Poprzez naukę dyscypliny i sumiennej pracy dziecko wzmacnia swoje mięśnie, ścięgna oraz dotlenia komórki mózgu, by później efektywnie pracować w szkole.

Dla maluchów w lekką nadwagą taniec jest dobrym rozwiązaniem, by zrzucić zbędne kilogramy.

Okiem specjalistyID-10033955

Taniec rozwija nie tylko potrzeby ruchowe, ale również szereg dyspozycji psychofizycznych. Należą do nich:

  • spostrzegawczość ,
  • pamięć ,
  • koncentracje uwagi ,
  • szybką reakcję ,
  • koordynację wzrokowo – ruchową ,
  • orientację w schemacie własnego ciała i w przestrzeni

Taniec aktywizuje i rozwija również wyobraźnię dziecka, uczy działania i współpracy w grupie, a poprzez wewnętrzną dyscyplinę pozwala szybko się uczyć i tworzyć własne, dziecięce choreografie.

Tańczyć mogą wszystkie dzieci, jeśli tylko przynosi im to radość i satysfakcję.


Cecylia Oryszczyn, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ