T-mobile Nowe Horyzonty

nh duze sporteuroMiędzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina. Głównym założeniem festiwalu jest prezentacja kina nietylko artystycznego, ale też niekonwencjonalnego i również bezkompromisowego.

Jak co roku, filmowy festiwal odbędzie się we Wrocławiu. Będzie trwał w dniach 18-28 lipca 2013. Podczas festiwalu zostaną pokazane 352 filmy, w tym 196 pełnometrażowych. 143 filmy będą miały swoje polskie premiery. Pokazy filmowe będą odbywały się w salach Kina Nowe Horyzonty (dawny Helios) oraz na wrocławskim Rynku.

Festiwal promuje twórców, charakteryzujących się indywidualizmem i bezkompromisowością. To szansa dla artystów, którzy dążą do swoich celów i konwencji, na przekór obowiązującym trendom. Idea festiwalu polega na wybraniu spośród setek filmów pokazywanych co roku na światowych festiwalach, tych które prezentują niezwykłą formę i ekspresję. Dzieła te, wzbudzają skrajne emocje i są bodźcem do szerokich dyskusji i polemik. T-mobile Nowe Horyzonty to ambitny festiwal dla wizjonerów kina.wystawa duze sporteuro

Nowe Horyzonty to nie tylko pokazy filmowe, ale również wiele innych atrakcji, takich jak: najnowsze filmy z międzynarodowych festiwali, francuski neobarok (Beineix – Besson – Carax), nowe kino Rosji, szwajcarskie dokumenty muzyczne, cyberpunk, retrospektywy Waleriana Borowczyka i Hansa-Jürgena Syberberga, w Nowych Horyzontach Języka Filmowego – postać.

Joanna Łuszczykiewicz, fot. nowehoryzonty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ