Szwaczki – o przemocy wobec kobiet

O przemocy wobec kobiet nigdy dość. Bo chociaż żyjemy w cywilizowanym społeczeństwie, w którym na każdym kroku przypomina nam się o równouprawnieniu, parytetach i innych udogodnieniach, to nie ulega wątpliwości, że wykorzystywanie i krzywdzenie kobiet wciąż ma miejsce i przybiera coraz bardziej niebezpieczne i subtelne formy. Teatr Druga Strefa zaprasza na spektakl „Szwaczki” w reżyserii Piotra Siekluckiego.

teatrdlawas.pl

Autor „Szwaczek” postanowił skonfrontować widzów z niewyobrażalną tragedią, jaka w udziale przypada kobietom poddawanym codziennym szykanom, ubezwłasnowolnionym, pozbawionym możliwości nauki, rozwoju, swobodnego wyrażania swoich poglądów, traktowanym jak „nosicielki płodów” i istoty nieczyste. Bohaterki dramatu, szwaczki, od świtu do nocy pracują w męskiej szwalni życia. W pocie czoła szyją świat, w którym nie mają żadnych praw.

Taka sytuacja w końcu musi doprowadzić do wybuchu rewolucji. Pewnego dnia szwaczki dojrzewają do tego, by przeciwstawić się niesprawiedliwemu uciskowi mężczyzn i okrutnie się na nich zemścić.

Premiera spektaklu 5 września o godz. 20:00.

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ