„Szefowa swojej szafy” – recenzja

Każda z nas, kiedy wstaje rano ma problem, co na siebie włożyć. Ciągle nam się wydaje, że nie mamy odpowiedniej ilości rzeczy, która sprawiłaby, że bez najmniejszego zastanowienia wybrałybyśmy odpowiedni zestaw. A być może jest tak, że mamy bardzo dużo ubrań, ale nie pasują do naszej osobowości i kiepsko się w nich czujemy. O tym, jak zintegrować swoją szafę z osobowością, a przy tym wyglądać świetnie, pisze Monika Jurczyk.

Źródło: materiały prasowe

Monika Jurczyk to autorka książki „Szefowa swojej szafy. Bądź boska i elegancka w pracy”. Jest to lektura dla kobiet pracujących, które powinny nabrać świadomości tego, że nasz ubiór wiele o nas mówi. Niezależnie od tego, jaki uprawiamy zawód i gdzie pracujemy. To poradnik, który pozwoli nam uświadomić sobie, że swoją stylizacją przekazujemy pewne komunikaty, a bluzka to nie tylko bluzka. Autorka podkreśla, że najistotniejszą kwestią jest komfort i dobre samopoczucie. Musimy wyglądać dobrze, ale i tak samo się czuć.

Jurczyk radzi, jak do tego dojść, a pomóc mają w tym cztery proste kroki:

– poznanie swojej osobowości w pracy,

– odkrycie typu sylwetki,

– dobranie odpowiedniej palety kolorystycznej,

– podkreślenie aspiracji.

Oczywiście nie zabrakło porad, co każda businesswoman powinna mieć w swojej szafie i jak łączyć poszczególne części garderoby. Autorka pokazała również kilka przykładowych stylizacji w różnych wariantach kolorystycznych, cenowych, a przede wszystkim – różniących się stylem.

Z pewnością panie, które od dawna wahają się, co i ja powinny nosić, mogą zaopatrzyć się w tę książkę. 

To, co dla mnie jest bardzo ważne, poza samą treścią oczywiście, to estetyka wydania. Nie da się ukryć, że „Szefowa swojej szafy” jest bardzo przejrzysta, napisania odpowiedniej wielkości czcionką, a zdjęcia w niej umieszczone są najwyższej jakość. Zdecydowanie podział na rozdziały i podrozdziały ułatwia czytanie i przyswajanie informacji, a różne ciekawostki modowe wzbogacają dzieło.

Książka została wydana nakładem Burda Książki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ