Sukces Polaka w Izraelu!

W zeszłym tygodniu zakończył się The Opera Festival w Masadzie w Izraelu i może nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że jedno z przedstawień reżyserował znany na całym świecie Polak, Michał Znaniecki. W Polsce był  dyrektorem opery w Warszawie i w Poznaniu, ale ostatecznie postawił na karierę międzynarodową.

Źródło: e-teatr.pl

Obecnie związał się z operą w Izraelu i w tym roku zaprezentował przed publicznością zgromadzoną w Masadzie „Carmina  Burana” i zaangażował do tego projektu 40 osób z Polski, w tym zespół taneczny z Kielc. Podziwiało ich występ kilka tysięcy osób przed sceną wybudowaną specjalnie na pustyni, przy górze w Masadzie.

W przyszłym roku we wrześniu Michał Znaniecki wyreżyseruje dwie produkcje; „The Creation” i „Samson et Dalila”. To będzie wielki tydzień polskiego akcentu w Izraelu.

Michał Znaniecki jest autorem 190 spektakli i pracuje na najważniejszych scenach operowych całego świata, między innymi we Włoszech, Francji, Irlandii, Hiszpanii, Polsce, Argentynie, Urugwaju czy Kubie. Wyspecjalizował się w produkcjach plenerowych, które realizował i na stadionach, wyspach i w parkach. Współpracował z największymi nazwiskami świata opery i teatru takimi jak z Placido Domingo, Piotrem Beczałą, Mariuszem Kwietniem, Lorinem Maazelem czy Jose Curą.

W 2011 za spektakl „Eugeniusz Oniegin” w jego reżyserii otrzymał nagrodę Premios Líricos Teatro Campoamor, dla najlepszej produkcji premierowej roku w Hiszpanii. Jego polskie inscenizacje musicalowe parokrotnie nagradzane były Złotymi Maskami za spektakl i reżyserię. W roku 2012 z okazji 20-lecia działalności artystycznej odznaczony srebrnym medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony Kulturze Gloria Artis. 

_____________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ