ID-10010784

SOS dla skóry po zimie

ID-10010784Zima jest dla naszej skóry bardzo ciężkim okresem. Minusowe temperatury, sezon grzewczy, używanie cięższych kosmetyków – te wszystkie czynniki nie wpływają dobrze na naszą cerę. Dzisiaj powiemy wam jak doprowadzić ją do porządku po tym najcięższym dla niej czasie. 

Chociaż do nadejścia wiosny zostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz przyjrzeć się naszej cerze. Z pewnością u większości z nas będzie ona pozbawiona blasku, szara. Jak przywrócić skórze wspaniały blask i zdrowy koloryt? Z pomocą przyjdą nam kremy z kwasami owocowymi AHA, mocznikiem czy kwasem salicylowym. Są one zazwyczaj dostępne w aptekach i tam też znajdziecie szeroki asortyment tych produktów, a farmaceuta najlepiej dobierze specyfik najlepszy dla waszej skóry.

Kosmetyki te nakładamy na dobrze oczyszczoną twarz, ale uwaga! Jeśli myjesz twarz tradycyjnymi mydłami, pamiętaj, że mają one odczyn zasadowy. Aby krem z kwasami zadziałał prawidłowo, trzeba go nałożyć na twarz po 15 minutach od umycia twarzy. Jeśli używasz żelu, pianki czy płynu micelarnego, śmiało smaruj skórę bezpośrednio po ich użyciu.

Preparaty złuszczające najlepiej i najbezpieczniej stosować na noc, ponieważ podczas snu następuje najszybsza i najbardziej efektywna regeneracja skóry. Na dzień używajmy kremów dostosowanych do naszej cery, koniecznie z filtrami przeciwsłonecznymi!

Kolejną opcją na wiosenne SOS dla naszej skóry jest wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie pod okiem kosmetyczki można się poddać zabiegom złuszczania. Są one dostosowywane do potrzeb każdego rodzaju cery i problemu.  Profesjonalne kosmetyki mają zwykle większe stężenie substancji odżywczych i intensywniejsze działanie.ID-10072039

W zabiegach wykorzystywane są różnego rodzaju urządzenia, które poprawiają wchłanianie składników aktywnych. Należą do nich min.: mezoterapia,  fale radiowe, ultradźwięki, urządzenie do jonoforezy czy galwan.

Podczas trwania zabiegu jest wykonywany masaż, dzięki któremu aktywne składniki wnikają w głąb skóry. Zwykle jest on zakończony nałożeniem maski, np. z alg.

Tak samo jak w przypadku stosowania kremów złuszczających, pamiętajmy o nawilżaniu naszej skóry, nie tylko na zewnątrz, ale również od środka. Pijmy zatem większe ilości wody niegazowanej.

Kolejnym elementem wewnętrznej odnowy skóry po zimie jest przyjmowanie witamin i mikroelementów – zwiększmy więc spożycie warzyw i owoców! Można też przyjmować suplementy diety, np. z zawartością skrzypu polnego, który świetnie wpływa na kondycję włosów, skóry oraz paznokci.

Ważny jest również czas wolny, przeznaczmy go choć czasem tylko dla siebie. Śpijmy po7- 8 godzin na dobę.

Dzięki powyższym poradom na pewno uda się wkroczyć z piękną i zdrową skórą w tę jedną z najprzyjemniejszych pór roku.

Justyna Kuśnierz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ