Polscy katolicy o papieżu Franciszku

Sk…syn, zdrajca, otruć zjeba – polscy katolicy o papieżu Franciszku

Dyskusja o imigrantach z Bliskiego Wschodu dawno przerodziła się w rynsztok. Zwolennicy i przeciwnicy obrzucają się nawzajem błotem, zapominając o argumentach. Ostry hejt spadł nawet na papieża Franciszka, pod postem na jednym z … katolickich fanpagy. 

Partie polityczne usiłują zbić kapitał na kryzysie bliskowschodnim. Straszenie uchodźcami i ich obraz medialny powoduje poczucie zagrożenia i często też zwrotną nienawiść wobec imigrantów. Pokrzywdzonych w wojnie wiele razy w swoją obronę brał papież Franciszek, który mówi o miłosierdziu i otwarciu na bliźniego. Niestety, nie do wszystkich to przemawia. Wystarczy rzucić okiem na wpisy polskich internautów: 

polscy katolicy o papieżu Franciszku

To tylko skromny wycinek inwektyw jakimi wierni obrzucają swoją głowę kościoła. Polscy katolicy o papieżu Franciszku rzadko wypowiadają się pozytywnie. Zdaniem konserwatywnych Polaków jest on zbyt otwarty na zmiany oraz muzułmanów. Tym jednak tylko podważają dogmat o nieomylności papieża – ogłoszony w roku 1870 na soborze watykańskim I w konstytucji dogmatycznej Pastor aeternus. Nawoływaniem do otrucia nie tylko pokazują swoją “wiarę”, ale i również łamią prawo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2897 More posts in Newsy category
Recommended for you
Mariusz Oleś
Brutalnie pobili nastolatków. Zatrzymał ich instruktor mma

W Orzeszu Mariusza Olesia znają wszyscy. Ten trener mma i zawodnik Polskiej Ligi Walk Rycerskich...