Ryanair zwolnił załogę, która ujawniła, że spała na podłodze w Maladze

Trzy tygodnie temu w sieci pojawiło się zdjęcie śpiącej na podłodze załogi Ryanaira. Na Facebooku umieścili je sami pracownicy, a dyrektor operacyjny linii tłumaczył, że w hotelach w Maladze po prostu zabrakło dla nich miejsc.

Jak informuje BBC, wszystkie 6 osób ze zdjęcia zostało już przez Ryanair zwolnionych “za poważne wykroczenie”. Rzecznik linii nie zaprzecza, że chodzi o głośne zdjęcie i pokazanie, w jakich warunkach musieli “odpoczywać” między lotami.

“Doprowadziło to do pojawienia się doniesień medialnych, które spowodowały nieodwracalną utratę zaufania do tych sześciu osób” – brzmi oficjalne stanowisko Ryanaira.

Ryanair twierdzi, że załoga spędziła tylko chwilę w pokoju, który widać na zdjęciu, a resztę nocy w saloniku VIP. Z ustaleń portugalskich związków zawodowych SNPVAC wynika jednak, że w takich warunkach pracownicy przebywali od 1:30 aż do 6 rano.

This is Porto crew last night stranded on the floor of Málaga crew room. They were diverted due to the storm and the company left them there.#RyanairMUSTChange

Opublikowany przez Ryanair MUST Change Niedziela, 14 października 2018

fot. kadr z wideo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3838 More posts in Newsy category
Recommended for you
“Puszka Adamowicza”. Dar serc warty 16 milionów złotych

Na Facebooku zakończyła się akcja Ostatnia puszka Pawła Adamowicza, którą zorganizowała Patrycja Krzymińska. Internetowa zbiórka...