Rafał Maślak ma poważną chorobę

Rafał Maślak ma poważną chorobę: Teraz każdego dnia muszę… Co mu dolega?

Rafał Maślak nie może narzekać na brak pracy. Mężczyzna obecnie jest jurorem w programie „Supermodelka Plus Size”, a oprócz tego gra w serialu „Na dobre i na złe”. Jednak niewiele osób wie, że mężczyzna od wielu lat ma duże problemy z tarczycą, więc codziennie musi brać leki. Jak to się zaczęło?

Rafał Maślak ma poważną chorobę: Teraz każdego dnia muszę… Co mu dolega?

Rafał Maślak siedem lat temu w krótkim czasie schudł aż dwadzieścia kilogramów. Utrata wagi bardzo go zaniepokoiła. Model nie wiedział, co mu jest. W końcu trafił do szpitala.

Kiedy trafiłem do szpitala wykryto, że mam nadczynność tarczycy i dobrano mi leki, które brałem przez rok. Niestety w ogóle nie działały. Dalej źle się czułem, więc zostałem skierowany na leczenie jodem promieniotwórczym. Nie wiedziałem, co to dokładnie oznacza, ale to była darmowa forma leczenia, więc się na nią zdecydowałem. Pojechałem do Gorzowa Wielkopolskiego na zabieg – powiedział Rafał Maślak w rozmowie z „Faktem”.

Nagły zwrot akcji

Niestety po terapii zaczęły się jeszcze większe problemy. W organizmie modela zbierała się woda, mężczyzna zaczął puchnąć, był bardzo zmęczony. Okazało się, że nadczynność tarczycy przerodziła się w niedoczynność. A można było tego uniknąć.

„Wskutek czego zacząłem po prostu puchnąć, moje hormony szalały, w organizmie zbierała się woda. Poza tym nie miałem na nic siły… Okazało się z powodu nieprawidłowego leczenia nadczynność przerodziła się w niedoczynność tarczycy – wyjaśnił juror show „Supermodelka Plus Size”.

Jak jest teraz?

Model do końca życia będzie musiał brać hormony. Musi również pamiętać o regularnych kontrolach lekarskich. Jednak nie uważa się za chorego i nie chce się nad sobą użalać.

Teraz każdego dnia muszę brać hormony. Nie mogę też zapominać o regularnych kontrolach. Nie uważam się za osobę chorą, ludzie mają o wiele większe problemy. Czasem wyniki mam lepsze, czasem gorsze ale normalnie funkcjonuję- wyznał były Mister Polski.

Życzymy zdrowia!

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Rafał Maślak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ