Kim jest trycholog?

W ciągu roku nasze włosy często nie wyglądają najlepiej. Nie chcą się układać, za bardzo się przetłuszczają albo są „sianowate”. Obserwujesz też, że wypada ich coraz więcej. W takich sytuacjach niezwykle pomocna jest wizyta u trychologa. Przeczytaj, czym jeszcze zajmuje się ten specjalista.

Źródło: jeffreypaulblog.com

Co to jest trychologia?

Jest to stosunkowo nowa i jeszcze dość nieznana w Polsce dziedzina wiedzy, zajmującą się skórą głowy oraz włosami. W innych krajach zyskała już liczne grono zainteresowanych oraz klientów, którzy z powodzeniem korzystają z usług trychologa. Nie jest on lekarzem, ale doskonale rozpoznaje choroby skóry głowy, np. łupież, łuszczycę, łojotokowe i atopowe zapalenie skóry. Ma bardzo dużą wiedzę w zakresie łysienia. Również znane są mu problemy z nadmiernym przetłuszczaniem lub suchością skóry głowy. Niejednokrotnie jest również fryzjerem i dobiera fryzurę idealnie pasującą do nas.

Kiedy pójść po poradę?

Warto udać się do trychologa gdy często swędzi nas głowa lub czujemy nieprzyjemne ściągnięcie oraz jeśli pojawią się na niej różnorakie zmiany skórne oraz zaczerwienienie. Także dobrze jest skonsultować się ekspertem, jeśli Twoja fryzura przetłuszcza się, przerzedza się i jest pozbawiona naturalnego blasku. Kontrolowane wypadanie włosów jest stanem normalnym, jednakże patologiczna utrata owłosienia może wiązać się z wieloma chorobami, nieodpowiednim wpływem hormonów oraz niedoborami potrzebnych pierwiastków w organizmie.

Jak przygotować się do spotkania?

Włosy nie powinny być myte tego samego dnia, lecz co najmniej 12 godzin przed badaniem. Dzięki temu łatwiej będzie można sprawdzić, czy ilość wydzielanego sebum jest prawidłowa.

Jak wygląda wizyta u trychologa?

Na początku specjalista przeprowadza dokładny wywiad z klientem. Pytania dotyczą m.in. prowadzonego stylu życia, sposobu pielęgnacji, stosowanej diety, przebytych chorób oraz rodzaju przyjmowanych leków. Następnie trycholog dokładnie ogląda przez lupę naszą głowę oraz przygląda się poszczególnym pasmom włosów. Potem za pomocą cyfrowego mikroskopu diagnostycznego otrzymuje się obraz, który również w dużym powiększeniu ukazuje naskórek i mieszki włosowe, umożliwiając tym samym szczegółową analizę. Wyniki są zapisywane na twardym dysku, aby w każdym momencie można było z nich skorzystać.

Kompleksowa opieka

Profesjonalista wykonuje także masaże i zabiegi kosmetyczne, które pomogą zmniejszyć męczący nas problem oraz udzieli odpowiedzi na frapujące pytania. Gdy zaburzenia są duże, potrzebnych jest czasami kilka wizyt. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to skieruje nas również do odpowiedniego lekarza, np. dermatologa czy endokrynologa. Będzie też służył radą w doborze jak najlepszych dla nas kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów.

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ