komiks erotyczny

Powstanie pierwszy w Polsce komiks erotyczny

W Polsce powstaje właśnie erotyczna powieść graficzna pod tytułem „Istota” („The Being”). Jest to jedno z nielicznych dzieł tego typu na całym świecie, a jednocześnie pierwsze takie w Polsce.

Nad rysunkową opowieścią przepełnioną pikanterią pracuje zespół złożony wyłącznie z kobiet. W jego skład wchodzą cenione artystki wizualne takie jak: Eva Juszczuk, Agata Bogacka, Dagmara Matuszak, Joanna Krótka. Projekt wspiera filozofka i artystka Aleksandra Hirszfeld. Publikacja to zbiór siedmiu niezależnych nowel ukazujących kobiecy punkt postrzegania seksualności. Jak zapowiadają autorki publikacja to także walka ze stereotypami i uprzedmiotowieniem kobiet: “W sytuacji, kiedy w społeczeństwie następuje wzrost postaw konserwatywnych, konieczna staje się otwarta dyskusja na temat prawa kobiet do eksploracji i nieskrępowanej ekspresji seksualnej, a co za tym idzie – upodmiotowienia kobiety w relacji erotycznej”. Komiks ma być swoistego rodzaju wyrazem nieskrępowanej seksualności i otwartą dyskusją na temat seksu, kobiecości oraz wszelkich aspektów, które wciąż są swego rodzaju tabu. Pomimo, że jego autorkami są kobiety to powieść jest adresowana również do płci przeciwnej.

Planowana data premiery „Istoty” to koniec 2017 roku. Od strony finansowej również potrzebne jest wsparcie. Tego może udzielić każdy dzięki platformie Kickstarter. Miłą niespodzianką jest to, że każda z nas może być autorką jednej z nowel. W tym celu należy wysłać swoje portfolio w formacie PDF na adres mailowy: istotakomiks@gmail.com. Zgłoszenia są przyjmowane są do 6 kwietnia.

Autor: Aleksandra Kowalczyk

fot. mat. pras.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

117 More posts in Książki category
Recommended for you
„Spowiedź świecka”, czyli każdy z nas szuka rozgrzeszenia na 500 stronach książki

Przybierająca na sile wojna polsko-polska to dobry pretekst, by porozmawiać o tym, dlaczego w dobie...