Polskie miasto znalazło się w rankingu 15 miast z najlepszym piwem na świecie!

Jakie to miasto?

Źródło: www.istotna.pl

CNN stworzył lista 15 miast, w których napijemy się najlepszego piwa. A jednym z nich jest… Warszawa! Skąd taki wybór?
Amerykańska stacja telewizyjna pokazała artykuł o tytule: “15 best beer cities around the world”. Wspomniane w nim zostały miasta, posiadające najciekawszą sceną craftową i najlepsze browary eksperymentalne:

“Piwo rzemieślnicze podbija serca mieszkańców miast na całym świecie od Australii po Estonię. Dzięki browarom, które nie boją się eksperymentować, można spróbować całkowicie wyjątkowych smaków. Prawdopodobnie nie uda wam się przetestować wszystkich, ale jeśli szukacie dobrego miejsca, aby rozpocząć przygodę z dobrej jakości browarem, koniecznie powinniście odwiedzić jedno z miast z naszego zestawienia.” W taki sposób autorka rankingu Casey Barber, zachęcała czytelników.

Co pije Warszawa?
Okazuje się, że dobre piwa. Warszawa została wyróżniona, obok takich stolic jak Rzym, Nruksela czy Cape Town. Autorka zwrócił uwagę na pierwszą połowę roku 2011, kiedy to do sprzedaży weszło piwo Atak Chmielu – polskiego browaru PINTA. Uzasadniając, amatorzy złotego trunku zapraszani sa do warszawskiego lokalu – Kufle i Kapsle, i spróbowania w nim piw z Browaru Artezan.

“Ranking (stworzony przez autorkę takich książek kucharskich, jak m.in. “Pierogi Love: New Takes on an Old-World Comfort Food”) możecie przeczytać na stronach CNN.”

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5131 More posts in Newsy category
Recommended for you
Facebook z czarnym tłem dostępny już w Polsce. Jak wygląda nowa wersja serwisu?

W czerwcu tego roku zapowiadany był "nowy Facebook". Powoli pojawia się on u kolejnych użytkowników....