polka vouge

Polka została szefową działu mody ” Vogue Paris „

Stylistka polskiego pochodzenia, Aleksandra Woroniecka, została dyrektor działu mody magazynu „ Vouge Paris”. Polka rozpoczęła karierę we francuskim magazynie „20 Aris”.

Woroniecka wywodzi się z książęcego rodu herbu Korybut. Kobieta urodziła się i wychowała w Paryżu i tam zdobyła wyższe wykształcenie.

Wielki sukces Polki w świecie mody

Swoją karierę Woroniecka rozpoczęła w mało znanym magazynie „20 Aris”, gdzie doceniono jej talent i kreatywność. Później stylizacje Polki można było podziwiać w „ Vouge Italia”, „L’Uomo Vouge ”, „Vouge Nederland”, „Elle” i „Herper’s Bazaar, „M le Monde”, „Dazed & Confused” oraz „Rabel Magazine, właśnie została dyrektor działu mody w „Vouge France”.  Woroniecka będzie odpowiadać za sesje zdjęciowe i wszystkie inne materiały dotyczące mody, które pojawiają się w paryskim wydaniu magazynu. Współpraca rozpocząć ma się 22 lutego.

– To ważny dzień dla VOGUE Paris! Jesteśmy barzo dumni, że kobieta urodzona w Polsce została PIERWSZĄ dyrektorką działu mody w paryskim VOGUE. To także nowy rozdział w branży modowej w Polsce. Jesteśmy pewni, że będzie ona jedną z najlepszych dyrektor modowych w historii paryskiego VOGUE. Gratulujemy i życzymy powodzenia!  – napisała na Instagramie Ivy Piotrowska.

Dotychczas stanowisko szefowej działu mody zajmowała Susanne Koller i to właśnie ona uznała, że Aleksandra Woronicka godnie ją zastąpi.

Szansa dla polski

W sukcesie Woronieckiej wielu dostrzega szansę, by Polska zaistniałą w świecie mody. Kobieta nie zawdzięcza jednak swojej kariery polskiemu pochodzeniu i trudno przypuszczać, żeby miała zamiar promować nasz kraj za granicą. Ogromny sukces i zajęcie przez Polkę jednego z najbardziej pożądanych stanowisk w świecie mody, dowodzi, że wszystko jest możliwe.

– Lubię francuskiego „Voguea”, bo jest bardziej sexy od włoskiego, ale nie sądzę, że dzięki temu polscy projektanci będą dostrzeżeni na świecie. Aleksandra Woroniecka wychowała się we Francji i tam została ukształtowana. To tak, jakby uważać, że skoro Janusz Kamiński robi karierę w Hollywood, to inni polscy operatorzy i reżyserzy też tam karierę zrobią – powiedział projektant Bartek Michalec w rozmowie z Natemat.pl.

Fot. Instagram rebeckaliljestad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ