Polak wygrał Eurowizję Młodych Muzyków

Łukasz Dyczko zajął 1 miejsce i wygrał 10 tysięcy euro! Spektakl, w którym wzięło udział 11 uczestników, odbył się w Kolonii. 

lukasz dyczko eurowizja

Eurowizja Młodych Muzyków nie cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju, a jednak, to właśnie na tej imprezie odnieśliśmy w ostatnia sobotę wielki sukces. W ostatnią sobotę, 18-letni reprezentant Polski zajął 1 miejsce w konkursie. Dyczko zaprezentował „Rapsodię na saksofon altowy” Andre Waigneina. Muzyk wygrał 10 tys. Euro i otrzymał także możliwość zagrania koncertu z orkiestrą symfoniczną WDR.

Drugie miejsce w konkursie zajął Robert Bilý z Czech, a trzecie Dominik Wagner z Austrii.

Utalentowany Polak urodził się w Gorlicach, gdzie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Ignacego Paderewskiego uczył się gry na saksofonie. Umiejętność tę doskonalił później także w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Poza sobotnią wygraną w europejskim konkursie, 18-latek ma na swoim koncie kilka innych nagród, a ostatnio otrzymał Grand Prix w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA Zespołów Kameralnych Dętych Szkół Muzycznych II stopnia.

Gratulujemy!

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ