Pielęgnacja skóry po lecie
Przebarwienia, sucha skóra, pajączki… Lato nie oszczędza naszej skóry. Warto zainwestować w piękny wygląd i dodać cerze blasku. W jaki sposób? Możesz postawić na domowe sposoby lub skierować się do gabinetu dermatologicznego i skorzystać ze specjalistycznych metod, które sprawią, że Twoja cera będzie wyglądać obłędnie…
Zabiegi w domu
Na początku warto zadbać o oczyszczenie i złuszczenie zniszczonego naskórka. Pomocne okażą się peelingi – enzymatyczny dla cery wrażliwej, suchej, naczynkowej i ziarnisty dla cery tłustej oraz mieszanej. Jeżeli chcesz spróbować zabiegów w gabinecie dermatologicznym, zacznij swoją przygodę właśnie od profesjonalnego peelingu.
Najtrafniejszym wyborem do pielęgnacji skóry po lecie w domu będą kosmetyki zawierające kwas hialuronowy. Dzięki niemu nawilżysz naskórek, jednocześnie chroniąc go przed wysychaniem. Kwas hialuronowy wiąże wodę wewnątrz komórek, dzięki czemu gładka skóra pozostanie z Tobą na długo. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w specyfiki zawierające witaminę A. Przyspieszysz w ten sposób regenerację skóry i zminimalizujesz przebarwienia. D–panthenol zawarty w balsamach czy kremach dodatkowo złagodzi podrażnienia. Gliceryna sprawdzi się, jeżeli Twoja skóra jest wyjątkowo sucha.
Zabiegi w gabinecie dermatologicznym
Peelingi
Możesz wykonać peeling w domu, ale specjalistyczny pozostawi lepsze efekty. Kwas mlekowy ukoi szczególnie suchą skórę, kwas glikolowy zadziała odbudowująco, a kwas kojowy i fitowy przyczynią się do redukcji przebarwień. Każda z nas przy pomocy specjalisty znajdzie idealny, stworzony dla swojej cery peeling.
Mezoterapia
Na Twojej opalonej letnim słońcem skórze pojawiły się przebarwienia i nieestetyczne pajączki naczyniowe? Jest na to sposób! Mezoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się wymienionych niedoskonałości. Dodatkowo zabieg ten pomaga ujędrnić skórę, przywrócić jej blask i pozbyć się oznak zmęczenia.
– Sprawdzonym sposobem, pozwalającym odbudować zasoby wody w naszej skórze, jest mezoterapia. Zabieg ten przeprowadza się w seriach, w odstępach kilkutygodniowych, przede wszystkim z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – wyjaśnia dr Agnieszka Owczarczyk-Saczonek z gabinetu dermatologicznego w Olsztynie.
Preparatem nadającym się do tego zbiegu jest np. Teosyal PureSense Redensity I. Specyfik zawiera wiele składników odżywczych m.in. aminokwasy, minerały jak miedź i cynk i witaminę B6. Takie połączenie wspiera odbudowę komórek skóry, reguluje procesy gojenia, a także stymuluje powstanie nowego kolagenu.
Zabieg przeprowadza się śródskórnie, za pomocą igły bądź kaniuli.
Osocze bogatopłytkowe
Po długim kontakcie naszej skóry z promieniowaniem UV staje się ona wysuszona, traci elastyczność, często zauważamy, że nie ma jednolitego koloru. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest idealny dla osób o wrażliwej skórze, skłonnej do uczuleń i alergii.
– Preparat osocza bogatopłytkowego, otrzymywany z własnej krwi pacjenta, jest produktem autologicznym, tzn. biokompatybilnym z jego organizmem. W tym przypadku rewitalizacja skóry zachodzi dzięki odnowie komórkowej, czyli regeneracji i biostymulacji komórek skóry w wyniku działania własnych czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych – wyjaśnia lekarz.
Jak wygląda taki zabieg? Lekarz pobiera od pacjenta ok. 5 – 60 ml krwi do probówek. Następnie krew poddaje się wirowaniu, dzięki któremu oddziela się erytrocyty i leukocyty od osocza krwi. Powstałe w ten sposób osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się w skórę.
___________________
Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.