Oscary rozdane!

oscars life4styleChwila, na którą oczekiwały miliony kinomaniaków już za nami! W nocy z niedzieli na poniedziałek po raz 86. rozdano najbardziej prestiżowe nagrody w świecie filmu, czyli Oscary! Zobaczcie kto był wielkim zwycięzcą, a kto wielkim przegranym.

Faworytem do otrzymania statuetki za najlepszy film był „American Hustle”, jednak w ostateczności nagroda przypadła twórcom hitu „Zniewolony. 12 Years a Slave”. Film ten triumfował w jeszcze dwóch innych kategoriach, a mianowicie dla najlepszej aktorki drugoplanowej, którą została Lupita Nyong’o, oraz dla najlepszego scenariusza adaptowanego, dla scenarzysty Johna Ridley’a.

Najwięcej statuetek, bo aż siedem, zdobyła „Grawitacja”. Film otrzymał nagrody za reżyserię, dla Alfonso Cuaron’a, montaż, zdjęcia, efekty specjalne, muzykę, montaż dźwięku i dźwięk.

Najlepszym aktorem został Matthew McConaughey za film „Witaj w klubie”, podobnie jak Jared Leto, który został najlepszym aktorem drugoplanowym, zaś statuetkę dla najlepszej aktorki zgarnęła Cate Blanchett za rolę w „Blue Jasmine”.

Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny otrzymał film „Ona” Spike’a Jonze’a. Najlepszym filmem obcojęzycznym okazało się „Wielkie Piękno”, najlepszą animacją „Kraina Lodu”, a najlepszym dokumentem „20 Feet from Stardom”. „Wielki Gatsby” zdobył Oscara za najlepszą scenografię i kostiumy, a najlepsza charakteryzacja przypadła filmowi „Witaj w klubie”.

Chyba największymi przegranymi był film „American Hustle” i Leonardo DiCaprio za rolę w „Wilku z Wall Street”. Niestety aktor kolejny raz minął się ze zdecydowanie zasłużonym Oscarem. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki, że kolejnym razem się uda.

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ