Odzież z galerii handlowych, a ubrania od polskich projektantów
Co jest lepsze- wszechobecna odzież wprost z Azji, masowo sprzedawna w popularnych sieciówkach, czy ubrania od polskich projektanów? Co wybrać i czy faktycznie warto stawiać wyłącznie na cenę.
Mass media bombardują nas wyidealizowanymi wizerunkami. Każdy chce dogonić postacie z telewizji i plakatów, aby poczuć się wyjątkowo. Dbamy o swoj image i kreujemy nas samych jak najbliżej do upragnionego ideału. Aby siegnąć blichtru gwiazd inwestujemy pieniądze, żeby wyglądać jak najlepiej. Powinniśmy skrupulatnie dobierać ciuchy z popularnych sieciówek, czy też pokusić się o powiew luksusu i wybrać ubrania od młodych projektantów mody?
Olbrzymie marki odzieżowe sprawiają, iż ciuchy są powszechne, dostępne dla każdego i również tanie, ponieważ niedroga praca z azjatyckich krajów rozwijających się, drastycznie tnie koszta produkcji. Jak to czasami jest z tzw. „masówką”- z jakością jest różnie. Oczywiście są też ubrania, które wykonano z dobrych tkanin i są produktem wysokiej jakości. Jednakże znacząca większość odznacza się przede wszystkim niedociągnięciami.
Ciekawą alternatywą dla bezmyślnego trendu są polskie ubrania od młodych projektantów. Nasz przemysł tekstylny, włókienniczy i produkcja odzieży od lat uznawane były za produkt wysokiej klasy pod względem jakości. Dzisiaj dzięki temu, że podążąmy za światowymi trendami największych domów mody, cechują sie również stylem, krótkimi kolekcjami- a co za tym idzie, niepowtarzalnością wzorów i designu. Ponadto, ze względu na małą liczbę sztuk mogą mogą zadbać o drobne szczegóły, wykorzystać najlepsze materiały i stworzyć produkt jakościowy, inspirowany obecnymi trendami mody, a nie tym co podpatrzył pracownik fabryki 5 lat temu. Cena oczywiście jest większa niż u chińskiej konkurencji, jednak idzie w parze z jakością wykonania.
Wybierając którąś opcję trzeba sobie zadać pytanie, czym powinniśmy się kierować, dokonując zakupu. Jeżeli zależy nam jedynie na cenie, wybierzmy asortyment dużych masowych marek lub odzież używaną. Natomiast jeśli kładziemy nacisk na jakość wykonania, oryginalność i pomysłowość, lepiej przemyśleć droższą inwestycję. Sukienki Tressore zakładają m.in mistrzyni świata w tańcu latynoamerykańskim i aktorka Agnieszka Kaczorowska oraz dziennikarka Ola Kutz.