Odkryj ocet jabłkowy!

ocet life4styleZnany był już w starożytnym Egipcie i Rzymie. Podobno już Kleopatra raczyła się nim po każdym obfitym posiłku. Anglicy nazywają go eliksirem życia, Amerykanie biją się o każdą butelkę. Czyżby była mowa o jakimś nadzwyczajnie ekskluzywnym drinku, orientalnym napoju? Cóż, chodzi po prostu o zwykły ocet jabłkowy.

Niedoceniany

Ocet jabłkowy, jak sama nazwa mówi, produkowany jest z jabłek i posiada piękny bursztynowy kolor. Przede wszystkim znany jest ze strony kulinarnej, jako dodatek do potraw, sałatek i sosów. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak dobroczynny jest dla naszej diety, nie tylko w kwestii polepszenia smaku.

 

Magiczny eliksir

 

Według badań prowadzonych u osób cierpiących na nadwagę, codzienne wypijanie octu już po 12 tygodniach, wpływa na spadek masy ciała i redukcję tkanki tłuszczowe, szczególnie z okolicy brzucha. A przecież wszystkie wiemy, że jest to obszar, z którego najciężej zrzucić „oponkę”. Jakby tego było mało, niepozorny ocet dokonuje tego, z czym walczą wszystkie ofiary diety – uniemożliwia efekt yo-yo – poprzez hamowanie wtórnego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w organizmie. Oprócz tych wszystkich dobrodziejstw, napój ma wpływ na pracę całego układu pokarmowego. Poprawia proces trawienia, oczyszcza organizm ze złogów toksyn, reguluje pracę jelit. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Jego zasługi to również: wpływ na poprawę zdrowia alergików, osób cierpiących na zapalenie stawów, grypę, dnę moczanową, pomaga w leczeniu bólu gardła, leczy trądzikowe stany zapalne, łagodzi zgagę, poprawia samopoczucie w przypadkach cierpiących na zespół chronicznego zmęczenia.

 

Dieta octowa

 

Polega na wypijaniu trzy razy dziennie – rano na czczo, przed obiadem, oraz wieczorem, przed snem – rozcieńczonego octu jabłkowego. W szklance wody należy rozpuścić dwie łyżki stołowe octu. Już od początku obserwuje się szybki spadek masy ciała – to przez odwadnianie się organizmu, faktyczna redukcja tkanki tłuszczowej rozpocznie się po kilku tygodniach. Ocet jednak ma silne oddziaływanie na nasz organizm, dlatego zaleca się co jakiś czas robić tygodniową przerwę od picia roztworu i ograniczyć spożywanie soli. Nie wolno również przekraczać dawek oraz poddawać się głodówkom.


Ewa Szymańska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ