Odeta Moro w ogniu krytyki instamatek! O co poszło?

Odeta Moro urodziła. Gwiazda podjęła ważną decyzję!

Odeta Moro pod koniec sierpnia urodziła chłopca, któremu nadała imię Lew. Dziennikarka pochwaliła się radosną nowiną na Facebooku. Pokazała urocze zdjęcie synka ze szpitala. Przy okazji zdradziła, że podjęła ważną decyzję!

Odeta Moro urodziła

Odeta Moro jest szczęśliwa, że na świecie jest już jej synek Lew. Dziennikarka jest również mamą nastoletniej Soni, ale narodziny chłopca całkowicie zmieniły jej życie. Gwiazda urodziła w warszawskim Szpitalu Bielańskim. Dziękuje personelowi za dobrą opiekę.

„Ostatnie dni zmieniły moje życie! Na świecie pojawił się mój synek a wszystko za sprawą wspaniałyego zespołu medycznego na czele z przecudowną i ciepłą panią doktor Elą Świeściak. Dziekuje za pomoc,za troskliwą i profesjonalną opiekę medyczną, życzliwość, ciepłe słowa i nieustający uśmiech czyli wyjatkowe powitanie na tym świecie. Ja mój maluszek czuliśmy sie bezpiecznie i komfortowo. Te pierwsze chwile były wyjatkowe. Jako kobieta muszę podziękować położnej Małgorzacie Chędożko za opiekę, nauczanie i wychowanie. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie chwile wspólnie spędzone, za przekazywanie nam wiedzy, wskazywanie perspektyw, darzenie sympatią, wspieranie w trudnych chwilach, a było ich trochę! Zawsze będziemy powracać do wspomnień tych dni w szpitalu Bielanskiem z wielkim sentymentem. Kochane koleżanki, jeśli rodzicie w najbliższym czasie, to ludzi z tak wielką pasją i miłością do swojej pracy Wam życzę na Waszej drodze. Przed nami kolejny etap, powrot do domu;) – napisała szczęśliwa Odeta Moro na Facebooku.

https://www.facebook.com/odetamoroofficial/photos/a.487042498155428/899377946921879/?type=3&theater

https://www.facebook.com/odetamoroofficial/photos/rpp.357773851082294/900300040163003/?type=3&theater

Krew pępowinowa i jej bankowanie

Odeta Moro zdradziła, że krew pępowinową synka zabezpieczyła w Polskim Banku Komórek Macierzystych. O co w tym chodzi?

Komórki macierzyste (pochodzą też z krwi pępowinowej) to pierwotne komórki występujące w organizmie człowieka. W nieograniczony sposób mogą się dzielić oraz rozwijać. Coraz większe zastosowanie znajdują w medycynie. Obecnie wykorzystywane są do leczenia niektórych chorób nowotworowych, nienowotworowych oraz dziedzicznych. Pozyskanie krwi pępowinowej, transport. Jej przechowywanie może kosztować nawet dziewięć tysięcy złotych.

„Postanowiłam,że dziś trochę się pomądrze, stąd na zdjęciu mój słynny palec?Dotyczy to tematu krwi pępowinowej i jej bankowania. Temat szczegółowo poznałam ponad 15 lat temu, w trakcie mojej pierwszej ciąży. Wtedy mało kto rozumiał moją decyzję ?Życie robił niespodzianki i niestety wśród najbliższych zdarzają się choroby, wypadki. Zbankowana krew pępowinowa to często kolejna nadzieja i szansa na wyleczenie lub poprawę formy. W Polsce już kilkanaście ośrodków prowadzi terapię komórkami macierzystymi w ramach medycznego eksperymentu leczniczego. Coraz cześciej słyszymy o spektakularnej poprawie stanu zdrowia pacjentów! Ośrodki te zajmują się przeważnie chorobami neurologicznymi ortopedycznym i okulistycznymi. Bankowanie zawsze powtarzam jest jak Polisa, którą kupujemy mając samochód. Opłacamy, podpisujemy umowę, ale zawsze mam nadzieję, że nie będzie wypadku. 15 lat temu na salę porodową wkraczał człowiek z wielkim termosem, aby zabrać komórki do bankowania, teraz jest to dużo prostsze, kilka dni wczesniej należy odebrać swój zestaw pobraniowy a potem w ferworze sytuacji zabrać go ze sobą do szpitala. (Konrad w tej sprawie został już przeszkolony)??No i na koniec muszę to powiedzieć, oby przez długie lata materiał biologiczny nie był nam/wam potrzebny?#ciąża #pregnant #pregnancydiary #czekam #bank#bankowanie#komorkimacierzyste#krew @ Warsaw, Poland” – napisała Odeta Moro.

https://www.facebook.com/odetamoroofficial/photos/pcb.895138024012538/895137930679214/?type=3&theater

Też chcielibyście zabezpieczyć krew pępowinową swojego dziecka?

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: pl.m.wikipedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ