8 naukowych rad, jak zdobyć przyjaciół

Kontakty międzyludzkie to sfera naszego życia, nad którą pochylają się badacze różnych dziedzin nauki. Dzięki takim badaniom możliwe jest wytypowanie zachować i gestów, które zwiększają pozytywny odbiór naszej osoby w kontaktach z innymi. Jak zatem z naukowego punktu widzenia zdobyć nowych przyjaciół? Oto 8 naukowych wskazówek!

Źródło: pixabay.com

  1. Klatkę piersiową i twarz utrzymuj „otwartą” w stosunku do osoby, z którą rozmawiasz. Nie krzyżuj rąk na piersiach oraz nie patrz się w ziemię. W ten sposób zostaniesz odebrany jako osoba otwarta na nowe znajomości.
  2. Trzymaj ręce na widoku drugiej osoby. Taka postawa budzi zaufanie.
  3. W rozmowie z innymi ludźmi nie zabieraj im niepotrzebnie dużo czasu. Ważne, aby druga osoba wiedział, że rozmawiając z Tobą, nie wpadnie w pułapkę niekończącej się pogawędki.
  4. Proś o drobne przysługi. Poczucie bycia potrzebnym sprawi, że ludzie z większą łatwością uznają Cię za osobę im bliską.
  5. Mów powoli i przejrzyście. W ten sposób sprawisz wrażenie osoby zdecydowanej i pewnej siebie.
  6. Utrzymuj kontakt wzrokowy. Badania wykazują, że niekrępujący kontakt wzrokowy zwiększa wzajemną sympatię rozmówców.
  7. Unikaj wtrącania się, przerywania, poprawiania i popisywania się w trakcie kontaktu z nowo poznanymi ludźmi. Nie zmieniaj rozmowy w monolog na swój temat.
  8. Dziel się swoimi osobistymi sprawami. W odpowiednim momencie zbuduje to zaufanie między Tobą a osobą, z którą chcesz się zaprzyjaźnić.

Źródło: buzzfeed.com 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ