Najlepiej ubrane kobiety polityki

Pisarz i publicysta Jerzy Pilch, skwitował kiedyś polityka marzeń jako osobę, która powinna nie popełniać błędów i jako tako wyglądać. Już od wielu lat polityka nie jest zarezerwowana dla mężczyzn, a moda dla kobiet. Kobieta w świecie polityki nie musi wyglądać jak przepracowana pani w garsonce. Silne kobiety, wiedzą jak się ubrać.

[moduleplant id=”1060″ fwg_projects_id=”54″ mod_showtitle=”0″ ]

Theresa May

Theresa May to absolwentka Uniwersytetu Oxfordzkiego. Od 2010 roku pełni urząd ministra spraw wewnętrznych i ministra ds. kobiet i równości Wielkiej Brytanii. May nie stroni od ubrań z górnej półki. Nosi głównie projekty brytyjskich domów mody takich jak Vievienne Westwood i Alexander McQeen. Jako polityk wywołuje skrajne emocje. Na wyspach, nie bez echa przechodzi również jej odważny styl. Brytyjskie tabloidy zarzucają pani minister wzorowanie się na modelce Carze Delevingne.

Cristina Fernandez de Kirchner

Cristina Fernandez de Kirchner objęła stanowisko prezydenta Argentyny ponad 6 lat temu. Z pewnością, nie łatwo sprawować ten urząd w kraju o jednym z najwyższych wskaźników inflacji. Cristina Fernandez de Kirchner została uznana przez magazyn Forbes za jedną z 20 najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

Hillary Clinton

Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych do ubiegłego roku pełniła urząd sekretarza stanu USA. Trudno zarzucić jej, że dobry gust zawdzięcza stylistom. Choć jej styl ewoluował, odkąd ponad 20 lat temu Bill Clinton został wybrany na prezydenta, od początku była wyrazistą postacią sceny publicznej.

Aung San Suu Kyi

Aung San Suu Kyi jest jedną z najbardziej wyjątkowych, współczesnych działaczek na rzecz wolności i demokracji. Birmańska opozycjonistka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla poświęciła życie politycznej walce na rzecz swojego narodu. Łącznie, przez prawie 20 lat przebywała w areszcie domowym, będąc najsławniejszym więźniem sumienia na świecie. Zanim zaangażowała się w działalność polityczną, przez wiele lat mieszkała wraz z mężem w Wielkiej Brytanii. Ta silna kobieta o drobnej posturze jest przykładem na to, jak pięknie można połączyć azjatyckie tradycje z modą współczesnego Zachodu.

Christine Lagarde

Francuska polityk jest pierwszą kobietą, która objęła stanowisko dyrektora zarządzającego Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Oprócz sukcesów w polityce, cieszy się również uznaniem świata mody. Znalazła się na liście najlepiej ubranych kobiet magazynu Vanity Fair oraz pozowała dla Vogue’a.

Joyce Banda

Joyce Banda to była prezydent Malawi, która swój urząd złożyła w maju tego roku. Jest również liderem malawijskiej Partii Ludowej. Jest drugą kobietą w Afryce, która objęła stanowisko prezydenta. Zawsze ubiera się w tradycyjne afrykańskie stroje, przykuwające uwagę bogactwem kolorów i materiałów.

Yingluck Shinawatra

W ciągu ostatnich miesięcy, kariera byłej już premier Tajlandii – Yingluck Shinawatry nabrała nieprzyjemnego dla niej obrotu. Choć z pewnością pani premier i jej bratu Tajowie mogą wiele zarzucić, jej styl i uroda są godne podziwu.

Hanna Gajewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ