Najbardziej brutalny film jaki był na Cannes. 100 osób wyszło z pemiery [18+]

Lars von Trier to wielki skandalista. Jego najnowsze dzieło wzbudziło jednak mieszane odczucia – wiele osób twierdzi, że artysta przesadził i stworzył obrzydliwy film epatujący złem.

Duński reżyser wiele razy zadziwiał publikę. Jego “Antychryst”, “Melancholia” czy “Breaking the wave” to już klasyki kina opowiadającego o ciemnych zakamarkach ludzkiego umysłu. The House That Jack Built, czyli najnowsze dzieło von Triera budzi jednak jeszcze więcej kontrowersji.

Film został zaprezentowany publiczności festiwalu w Cannes.  Jest to historia seryjnego mordercy, która rozciąga się na przestrzeni 12 lat życia głównego bohatera, który dokonuje coraz bardziej brutalnych i perwersyjnych morderstw.

Jak piszą dziennikarze w trakcie filmu z sali wyszło około 100 osób. Nie lepiej było w social mediach. “Obrzydliwe, pretensjonalne, do zwymiotowania, tortura”, “Widziałem wszystkie filmy von Triera. “Przełamując fale”, “Tańcząc w ciemnościach”, “Dogville” i “Melancholia” były prawdziwymi arcydziełami. Rozumiem horror i przemoc. Ale w “The House that Jack Built wszystko jest tanie i pornograficzne”, “Nigdy nie widziałem czegoś takiego” – pisano na Twitterze.

Co ciekawe, po seansie reżyser doczekał się owacji na stojąco, a kilkoro dziennikarzy obecnych na sali mówiło później wywiadach, że najnowsza produkcja von Triera “zmieni oblicze kina”. Obejrzelibyście? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

559 More posts in Film i Teatr category
Recommended for you
Twardowsky
„Twardowsky 3.14” z cyklu „Legendy Polskie” trafi do kin w wersji pełnometrażowej

Trzecia część przygód Twardowskyego z cyklu "Legendy Polskie" trafi do kin. Produkcją zajmuje się zespół...