Musujące kule do kąpieli – przepis

Musujące kule są idealnym pomysłem na odrobinę relaksu podczas kąpieli oraz zdecydowanie ciekawszą opcją niż olejki i sól. Posiadają właściwości zmiękczające wodę oraz aromaterapeutyczne. Dzięki ich użyciu skóra jest doskonale nawilżona i pachnąca. W drogeriach dostępne są różne rodzaje musujących kul, ale przeważnie ich cena jest dość wysoka. Dzięki tej recepturze wykonasz je sama w domu!

whatcanilearntoday.wordpress.comSkładniki

20 g skrobi ziemniaczanej

20 g mleka w proszku

100 g kwasku cytrynowego

20 g oliwy

200 g sody

30 g oleju kokosowego

zapach (np. łyżeczka cukru waniliowego)

barwnik

 

Przygotowanie:

Wymieszaj wszystkie suche składniki. Następnie dodaj rozpuszczony olej kokosowy (twardy tłuszcz włóż do miseczki, następnie umieść ją w pojemniku z ciepłą wodą) i oliwę. Całość połącz z przyprawami, zapachami oraz barwnikami i dokładnie wymieszaj. Przełóż masę do foremek i odstaw na noc, aby kule stały się twarde.

Nigdy nie dodawaj zbyt dużej ilości barwnika, gdyż może od niego zafarbować wanna. Potem bardzo szybko wymieszaj powstałą substancję, ponieważ barwnik zazwyczaj jest na bazie wody i może zacząć się pienić. Jeśli chodzi o zapach to polecane są przyprawy takie jak: kawa, cynamon i cukier waniliowy. Foremki możesz kupić przez internet. Cena to 3-8 złotych.

Marta Nagórka

Źródło: http://domowa.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ