Moda nowego Papieża

papiezOd środy 13. marca mamy nowego papieża Franciszka I. Przed konklawe to nie kardynałowie, lecz dom mody Gammarelli miał ręce pełne roboty. I to dosłownie.

Argetyńczyk Jorge Mario Bergoglio, arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na nowego Ojca Świętego. Szaty dla niego przygotowano jednak wcześniej. Czyżby ktoś wiedział jaki będzie wynik głosowania kardynałów? Oczywiście nie. Nie potrzeba posiadać takiej wiedzy ani też zgadywać, kiedy nazywa się House Gammarelli.

Krawcy z Gammarelli przygotowali trzy wersje sutann dla przyszłego papieża. Mają w tym wprawę, ponieważ od XVIII wieku marka ta jako jedyna ubiera nowych biskupów Rzymu. Na ścianach w domu mody wiszą portrety każdego z nich. Jak jednak wygląda taki zestaw ubrań? Teraz, w zimie to przede wszystkim płaszcz z czerwonego aksamitu wyłożony białym futrem, a do tego piuska, szalik i czerwone buty. Obowiązkowo też biała sutanna.

Oglądając w telewizji relację z inauguracji pontyfikatu, możemy śmiało stwierdzić, że i tym razem House Gammarelli spisał się na medal.

Aneta Górska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

569 More posts in Świat mody category
Recommended for you
Streetwear – czego już nie nosimy?

Jak głosi klasyk - moda przemija, styl pozostaje. Dzisiaj coś o modzie. Albo raczej anty-modzie?...