„Miej odwagę spełniać marzenia”

marzenia d sporteuroCzy nie wydaje ci się czasem, że wpadłaś w jakiś dziwny schemat, który jest w pewien sposób typowy dla sposobu życia dzisiaj? Kiedyś byłaś inna, miałaś odwagę marzyć i wierzyć w swoje marzenia i oczywiście robiłaś wszystko, aby je zrealizować. Z czasem, być może nawet nie zauważając tego momentu, zaczęłaś dostosowywać swoje życie do oczekiwań innych ludzi…

Gdzieś z tyłu głowy zaczął się pojawiać cichy głos, który mówi uparcie, że lepiej nie robić czegoś, co mogłoby się nie spodobać innym. Jeśli i ty znasz to uczucie i chcesz to zmienić, spróbuj to zrobić, a twoje życie zacznie z każdym dniem nabierać coraz to nowych kolorów. Nie bój się go pokolorować. Weź kredki i zabierz się do roboty.

Po pierwsze… Uwierz w pozytywne myślenie. Życie staje się lepsze, gdy koncentrujemy się na tym, co jest dobre w naszym życiu i gdy potrafimy odczuwać za to wdzięczność. To ważne, aby nie myśleć o tym, za czym tęsknisz i z czego nie jesteś zadowolona. Jeśli spróbujesz żyć z takim nastawieniem, twoje życie się zmieni na lepsze gdyż nasze myśli wpływają na nasze samopoczucie.

Po drugie… Dbaj o swoje zdrowie. Pamiętaj, że kupić można niemal wszystko, ale zdrowia nie kupisz, możesz za to na nie sobie zapracować. Odżywiaj się zdrowo i żyj aktywnie. Spaceruj, świeże powietrze ma zbawienne działanie.

Po trzecie… Pozbądź się strachu. Jeśli masz możliwość robić w życiu to co chcesz robić, niech strach cię nie powstrzymuje. Zawsze idź za głosem serca, a strach zostaw gdzieś za sobą. I pamiętaj, że każdy odczuwa strach, ale ci którzy działają pomimo niego spełniają swoje marzenia.

Po czwarte… Zastanów się dziś jeszcze raz co chciałabyś osiągnąć w swoim życiu (prywatnym i zawodowym) w przeciągu pięciu lat. Pamiętaj, że w jakimkolwiek momencie życia znajdujesz się teraz, cokolwiek teraz robisz, możesz dać światu z siebie to co masz w sobie najlepsze. Skoro jesteś dziś w tym, a nie innym miejscu może właśnie tam jesteś potrzebna? marzenia sporteuro

Po piąte… Pamiętaj jak wiele jesteś warta. I niech opinie innych ludzi nie wpływają na to co o sobie myślisz. Bądź pewna siebie.

Po szóste… Miej dystans do siebie. Śmiej się z siebie tak często jak tylko to możliwe.

Po siódme… Nigdy się nie obawiaj, że jeśli zmienisz coś w swoim życiu ktoś przestanie cię szanować lub lubić. Pamiętaj, że najcenniejsi przyjaciele cenią nas za to, jacy jesteśmy naprawdę.

Po ósme… Szukaj inspiracji. Czym możesz się inspirować? Dokładnie tym, czym inspirują się inni ludzie: miłością, rodziną, przyjaciółmi, podróżami, muzyką, przyrodą, zmianą… Poznawaj ludzi, pytaj ich o pasje i dziel się z nimi swoimi pięknymi inspiracjami.

Po dziewiąte… Jeśli otaczają cię toksyczni ludzie, zmień otoczenie. Zrób wszystko, żeby się od nich uwolnić.

I pamiętaj, życie jest za krótkie, żeby bać się żyć. Jeśli przyjdzie moment zwątpienia, przypomnij sobie słowa Steve’a Jobsa:

„Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.”

Żaneta Szymik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ