McDonalds wyrzucił klienta bo ten kupił bezdomnemu jedzenie. Internauci są oburzeni

Filmik zamieszczony na Facebooku w środę rano pokazujący, jak policja wyrzuca bezdomnego z restauracji McDonald’s w mieście Myrtle Beach w stanie Karolinie Południowej, podczas gdy on próbuje zjeść posiłek kupiony dla niego przez dobrego samarytanina, został obejrzany już ponad 67 milionów razy. Internauci są oburzeni zachowaniem menadżera restauracji, jak i policjantki, która wygoniła obu mężczyzn z restauracji.

Yossi Gallo w dniu 28 lutego rano sfilmował i wstawił całe zdarzenie w McDonalds. Na filmiku widzimy, jak policjantka wygania starszego mężczyznę, który już z jedzeniem siedzi przy stoliku w restauracji. W tle słyszymy jak autor filmiku głośno wykrzykuję “you guys sucks” w stronę pracowników McDonalda. Jak twierdzi Yossi, sprowadził on bezdomnego mężczyzny z ulicy z zamiarem zakupienia mu posiłku, niestety ten akt nie spodobał się kierownictwu restauracji, którzy wezwali policję pod zarzutem wtargnięcia bezdomnego mężczyzny na teren prywatny restauracji. Gdy policjanta chciała wygonić bezdomnego, Yossi wściekł się i zaczął z nerwów podnosić głos, przy czym nie ukrywał swojego zdania wobec niewrażliwego zachowania menadżera McDonalda i funkcjonariuszki. Z powodu jego głośnego zachowania, kierownictwo restauracji zażądało, by usunięto także autora filmiku z terenu restauracji. W burzliwej kłótni z policjantką w obronie bezdomnego mężczyzny, Yossi poniosło, do czego sam się też przyznaje się w wywiadzie z Newsweek US, na co policjantka odpowiedziała stanowczym “I am the law” po czym odeskortowała obojga mężczyzn z restauracji. Na prośbę Yossi o dokończenie posiłku kierownictwo McDonalds odmówiło, a wniosek o zwrot pieniędzy za zamówione jedzenie i o imię menadżera zostały zignorowane.

Kapitan policji w Myrtle Beach potwierdza, że incydent miało miejsce w restauracji McDonald’s. Jednostka została wysłana na miejsce po otrzymaniu telefonu od pracownika McDonald’s, twierdząc, że mężczyzna przebywał na parkingu restauracji, prosząc ludzi o pieniądze.

Na reakcję internatów nie trzeba było długo czekać, w ciągu 24 godzin od opublikowania wideo, 18 milionów ludzi już obejrzało filmik, w tym prawie ponad 700 tyś. udostępnienia. Większość z nich jest oburzona zachowaniem kierownictwa restauracji i sposobu, w jaki postąpiła policjantka wobec tej sytuacji. Użytkownicy facebooka szybko odnaleźli profile społecznościowe restauracji McDonalds, komendy policji Myrtle Beach, menadżera restauracji i funkcjonariuszki Assia Sououd, która brała udział w incydencie.

W ciągu kilku godzin od opublikowania filmiku internauci zaczęli wystawiać 1-gwiazdowe oceny dla McDonalda i komendy policji Myrtle Beach. Obecnie restauracja otrzymała ponad 1300 negatywnych komentarzy, a komenda policji ponad 2300, a prywatny profil policjantki Assia Sound został szybko zawieszony ze względu na negatywne i obraźliwe wiadomości i posty na wall’u.

Na twitterze internauci żądają skomentowania tego incydentu od głównej siedziby McDonald’s, niestety firma prawdopodobnie jeszcze myśli nad odpowiedzią. Ich twitter milczy od 2 dni, podczas gdy przed incydentem posty pojawiały się co najmniej raz dziennie. Milczy też komenda policji Myrtle Beach, która poza potwierdzeniem incydentu nie wypowiadają się na temat zachowania policjantki i jej stwierdzenia “I am the law”.

Na szczęście w tych czasach istnieją jeszcze tacy ludzie, jak Yossi Gallo, którzy nie boją się stanąć w obronie biedniejszych. Jego wideo przybliżyło dla wielu ludzi sytuację bezdomnych w mieście Myrtle Beach i zmusiło wysoko postawionych urzędników do przemyślenia niemoralnych polityk, które znieczulają do sytuacji bezdomnych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5214 More posts in Newsy category
Recommended for you
Gdzie szukać inspiracji książkowych? Polecamy blogi recenzenckie
UJ, UW i PW na czele Rankingu Szkół Wyższych 2021

Opublikowany został Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021: Uniwersytet Jagielloński jest najlepszą uczelnią akademicką w Polsce,...