Malarstwo w ciemności

Już dzisiaj będzie miał miejsce wernisaż wyjątkowej wystawy. „Malarstwo w ciemności” Doroty Borowskiej to cykl wielkoformatowych obrazów wykorzystujących technikę UV. Od 24 września do 16 października będziemy mogli je podziwiać w warszawskiej galerii MW WW Gallery.

„Malarstwo w ciemności” Dorota Borowska

Dorota Borowska, doktor sztuki i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, zaprasza nas w wyjątkową podróż do świata kosmosu, geometrii, trójwymiaru i fluorescencji. Jej prace z cyklu „Malarstwo w ciemności” to robiące wrażenie kompozycje inspirowane formami geometrycznymi oraz barwną panoramą kosmosu, które dzięki technice UV przy odpowiednim świetle odkrywają swoje drugie oblicze. Obrazy namalowane są farbami olejnymi i UV, a największe z prac sięgają 2,5 m.

Pierwszą w Polsce wystawę malarstwa UV organizuje warszawska galeria MW WW Gallery, mieszcząca się przy ul. Burakowskiej 15. Więcej o galerii przeczytacie tutaj. Wystawa potrwa od 24 września do 16 października, a zobaczyć ją będzie można od wtorku do piątku w godzinach 13:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 13:00 – 17:00. Wernisaż wystawy odbędzie się 24 września o 19:00. Wstęp na wernisaż i wystawę jest bezpłatny. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

„Malarstwo w ciemności” Dorota Borowska

________________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ