Make-up dziewczyny oblanej kwasem

W Internecie pojawiło się nagranie, na którym Reshma – dziewczyna, która padła ofiarą oblania kwasem, pokazuje, jak umalować usta. Tutorial nie ma tym razem na celu jedynie promowania tolerancji i zrozumienia dla osób okaleczonych. Intencje filmu Reshma ujawnia na końcu nagrania.

{youtube} -MhbULUd-KE|600|450|0|{/youtube}

Z łatwością kupicie czerwoną szminkę w sklepie. Podobnie jak skoncentrowany kwas. Przez to każdego dnia jakaś dziewczyna pada ofiarą ataku kwasem.

Rzeczywistość ukazana w krótkim filmiku jest niestety prawdziwa. Oblanie kwasem jest w Indiach częstą metodą okaleczania kobiet. W efekcie każdego dnia jakaś kobieta zostaje ofiarą ataku kwasem. Fundacja Make Love Not Scars, która jest odpowiedzialna za nagranie z udziałem Reshmy, wystosowała petycję do premiera Indii, w której prosi o ograniczenie dostępności skoncentrowanego kwasu w powszechnej sprzedaży. Nagranie ma pomóc w zbieraniu podpisów pod petycją. Fundacja alarmuje, że od 2012 do 2014 roku, liczba ataków kwasem wzrosła o 250%. 90% ofiar to kobiety.

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ