Nie szata zdobi człowieka, ale jej kolor – tak

przymiarka sporteuroKolor jest jedną z pierwszych rzeczy, jaką dostrzegamy w ubraniach. Cena, fason i rozmiar nie są często tak ważne, jak właśnie barwa interesującej nas rzeczy. To od niej zależy czy coś nam spodoba się i …czy my spodobamy się komuś. A każda z nich ma swoją zaletę i wadę, które warto poznać.Kolory istnieją w naszym życiu od zawsze. Nie wyobrażamy sobie, żeby otaczający nas świat był tylko czarno-biały. Na co dzień mamy do czynienia z wieloma barwami, ale zazwyczaj dostrzegamy tylko te podstawowe, np. biały, czerwony, niebieski, żółty, czarny i zielony. Jednak tak naprawdę paleta kolorów jest ogromna, a większość z nich jest pochodnymi tych najbardziej uniwersalnych. Dobrze wiedzą o tym kobiety, które mają szczególną umiejętność rozróżniania kolorów. Mężczyzna widząc zieloną rzecz, powie, że jest po prostu zielona, a kobieta nazwie ją miętową, khaki, pistacjową, szmaragdową czy seledynową. Natomiast daltonista w ogóle nie dostrzeże tej barwy lub określi ją jako czerwoną. 

Znajdź swój idealny kolorkobiety-sporteuro

Każdy z nas ma swój ulubiony kolor, w którym ma najwięcej ubrań lub wie, że wygląda w nim najkorzystniej. Jak jednak odnaleźć więcej kolorów co do których będę mieć pewność, że dobrze w nich wyglądam? Jest na to prosty sposób, z którego skorzystają pewnie tylko kobiety i do których skierowany jest głównie ten artykuł.

W dzień, kiedy jest jasno stań przed lustrem bez makijażu, a na gołe ramiona zarzuć biały ręcznik. Następnie wyciągnij z szafy wszystkie ubrania i każde z nich przesuń pod brodą, zwracając uwagę na to, co dzieje się na twojej twarzy i szyi.

Kolor, który jest dla ciebie dobry będzie rzucał różową lub czerwoną poświatę. Jeśli kolor nie pasuje do ciebie to będziesz wyglądać jakbyś była chora, tzn. twoja skóra zżółknie lub zzielenieje. Może nie od razu będziesz potrafiła to zauważysz, ale z czasem nauczysz się wykorzystywać ten trik.

Jeżeli stwierdzisz, że niektóre z ubrań, które masz w garderobie nie pasują do Ciebie, nie oznacza to, że masz zaraz pozbyć się ich. Wystarczy, że dobierzesz apaszkę lub marynarkę w odpowiednim kolorze i problem z głowy. A jak dobrać idealną dla siebie biel lub czerwień? To też proste. Należy przyjrzeć się odcieniowi swoich zębów w przypadku oczywiście bieli, a przy czerwieni wewnętrznej części dłoni albo dolnej wargi. A kto może nosić połyskujące i odważne kolory jak na przykład fuksja, cytrynowa zieleń i królewski błękit? Osoba, której kolory oczu, włosów i skóry kontrastują ze sobą. Powszechnie wiadomo też, że ciemne kolory wyszczuplają, a jasne rzucają się w oczy.

Kolory mogą również określać osobowość. Osoby nieśmiałe wybierają kolory delikatne i nie rzucające się w oczy. Ludzie przyjaźnie nastawieni i kontaktowi wybierają pośrednie i jasne barwy, a ekscentrycy chętnie noszą połyskujące kolory oraz czerń.

Z kolorami możemy zrobić wszystko. Kolor pomoże nam wykreować swój wizerunek i rzeczywistość. Idzie wiosna, tym bardziej czas na kolorowy zawrót głowy. Pomaluj swój świat!

W następnej części artykułu przedstawię zalety i wady najbardziej uniwersalnych kolorów.

 

Aneta Górska, fot.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ