Liroy

Liroy: kilku polityków pali marihuanę, sam z nimi paliłem

Piotr Liroy Marzec w wywiadzie na serwisie YouTube rozmawiał o marihuanie. Raper i polityk podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi depenalizacji rośliny. 

Liroy, który podczas wywiadu był świeżo po wykładzie na Konopnych Dożynkach w Sandomierzu opowiadał o korzyściach nie tylko z uprawy marihuany, ale także konopi siewnych. Polityk pochwalił się, że rozpoczął współpracę z Agrounią, która ma edukować rolników jak hodować roślinę i pobierać dopłaty rolnicze. 

W dalszej części rozmowy Liroy mówił o tym jak przekonał polityków do medycznej marihuany. Kielczanin przyznał jednak, że w sprawie depenalizacji rekreacyjnej odmiany rośliny natrafia na opór Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwośći Zbigniewa Ziobry: „nie, bo nie”. Inni politycy rządzącej koalicji mają nie być tak surowi i przykładem jest… Beata Kempa.

Liroy zdradził także, że kilku polityków obecnej kadencji Sejmu zażywa marihuanę i sam z nimi palił. Opowiedział również anegdotkę jak podejrzewano go o zapach używki w pomieszczeniach instytucji, ale okazało się, że muzyk nie ma nic z tym wspólnego. 

zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ