Krzysztof Miecugow pożegnał swojego tatę

Krzysztof Miecugow pożegnał swojego tatę. Wygłosił wzruszającą przemowę! Co powiedział?

Grzegorz Miecugow zmarł 26 sierpnia w wieku 61 lat. Dzisiaj o 11.00 na warszawskich Powązkach rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe dziennikarza. Prowadzącego „Szkło kontaktowe” pożegnała rodzina, przyjaciele oraz fani. Syn Krzysztof Miecugow wygłosił wzruszającą przemowę. Mężczyzna zdradził również, jaki wiersz Grzegorz Miecugow chciał mieć zacytowany na swoim grobie.

Krzysztof Miecugow pożegnał swojego tatę. Syn dziennikarza wygłosił wzruszającą przemowę! Co powiedział?

Grzegorz Miecugow zmarł 26 sierpnia w wieku 61 lat. Od kilku lat mężczyzna walczył z chorobą nowotworową. 1 września o godzinie 11 na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Słynnego dziennikarza pożegnało wiele znanych osób m.in. Monika Olejnik, Katarzyna Kolenda–Zaleska, Kinga Rusin, Edward Miszczak, Tomasz Sianecki, Tomasz Lis, Kamil Durczok, Piotr Kraśko, Tomasz Jachimek, Grzegorz Markowski i Adam Nowak.

Syn dziennikarza, Krzysztof Miecugow, wygłosił wzruszającą przemowę. Jak wspomina swego tatę?

– To było najważniejsze w tacie, że do końca zachował w sobie dziecko, nie rozumiane jako coś nieodpowiedzialnego  bo był najodpowiedzialniejszym człowiekiem jakiego znałem, tylko właśnie tą ciekawość świata, takie dziecięce lubienie ludzi… To co czyniło go dobrym dziennikarzem to, było to że był dobrym człowiekiem przede wszystkim. Jeździł po całej Polsce, nie ważne było czy jest to mała szkoła 500 kilometrów stąd, czy  jakiś zakład karny. Tata po prostu lubił spotykać ludzi i z nimi rozmawiać. Jego poczucie humoru… tego będzie najbardziej brakowało. Będzie mi brakowało jego dowcipów i jego ciepła – mówił Krzysztof Miecugow.

Kwintesencja taty

Mężczyzna zdradził również, jaki wiersz Grzegorz Miecugow chciał mieć zacytowany na swoim grobie.

– Jedna z naszych koleżanek przypomniała mi wierszyk, który tata chciał, żeby był na jego grobie. To też myślę taka kwinesencja taty. „Tu leży ten, co za diabła nie chciał być tłem. Dziennikarz i prezenter, po prostu Grzegorz M.

Po raz ostatni mówię „Cześć tatuś, do zobaczenia”- zakończył przemowę Krzysztof Miecugow.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ Szkło Kontaktowe TVN24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ