Kosmetyki: zrób je sama!

Kosmetyki wykonane w domu z naturalnych składników to doskonały zamiennik tych, kupowanych w drogeriach i aptekach. Dzięki własnoręcznie zrobionym preparatom zaoszczędzisz pieniądze, a sam proces przygotowania może być świetną zabawą. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje.

blog.renuderma.comBalsam z lawendą i nagietkiem

Składniki:

garść kwiatów lawendy

garść kwiatów nagietka

łyżeczka wosku pszczelego bielonego

3 łyżeczki masła shea rafinowanego

pół szklanki oleju ze słodkich migdałów

Przygotowanie:

Do garnka wlej olej. Dodaj kwiatostany (wcześniej usuń z kwiatów wszystkie zielone elementy). Zamieszaj i postaw na małym ogniu. Mieszaj co chwilę. Bardzo ważne jest to, aby nie dopuścić do zagotowania oleju. Kiedy stanie się gorący, zdejmij garnek z ognia i odstaw na chwilę, aby zawartość się przestudziła. Potem podgrzewanie trzeba powtórzyć. Dobrze by było, żeby powstała substancja postała przykryta w suchym miejscu przez dwa dni. Przez ten czas należy nią wstrząsnąć kilka razy. Zamiast tego, jeżeli zależy Ci na czasie, można powtórzyć podgrzewanie 2-3 razy i potem odstawić na dwie godziny.

Niezależnie od wybranego przez Ciebie sposobu, trzeba potem przecedzić olej przez sitko albo gazę. Kwiaty można będzie już wyrzucić.

Wosk i masło shea przełóżcie do ceramicznej miseczki. Rozpuśćcie je w kąpieli wodnej (polega na włożeniu naczynia z produktem do większego z gotującą się wodą). Do tego należy dodać 4 łyżeczki maceratu, czyli substancji powstałej po zmieszaniu oleju z kwiatostanami (resztę możecie dodać do kąpieli). Zamieszaj, zdejmij z ognia. Wlej do pojemniczka i odstaw w chłodne miejsce. Gotowe.

Źródło: http://www.lilinaturalna.com

 Puder

Składniki:

30 g zmielonych skorupek od jaj

4 krople olejku eterycznego

30 g czystego, bezzapachowego talku

Przygotowanie:

Skorupki od jaj zmiel w blenderze na bardzo drobny proszek. Połącz go z talkiem. Następnie dodaj olejek eteryczny i wymieszaj całość widelcem. Na kilka dni odstaw przygotowaną masę. Po tym czasie przesiej puder przez sitko ok. 5-6 razy. Jeszcze raz odstaw na kilka dni i znowu przesiej. Gotowe! Taki puder świetnie sprawdzi się u pań, które mają alergie.

Źródło: http://www.inspirander.pl

Krem do rąk

Składniki:

90 g czystego wosku pszczelego

250 ml oleju ze słodkich migdałów

120 ml oleju z awokado

5 ml olejku eterycznego

180 ml wody mineralnej

1-2 krople barwnika spożywczego

Przygotowanie:

Do rondelka o grubym dnie wlej wosk pszczeli, olej z awokado i olej ze słodkich migdałów. Podgrzewaj na małym ogniu, ciągle mieszając, aż do momentu, w którym wosk się roztopi. Podgrzej wodę mineralną i stopniowo dodawaj do przygotowanej wcześniej mikstury. Zdejmij rondelek z ognia i ciągle mieszaj, dopóki nie uzyska kremowej konsystencji i nie ostygnie do temperatury 37 stopni. Następnie dodaj olejek eteryczny oraz barwnik spożywczy. Mieszaj dalej, do momentu, kiedy masa zupełnie nie ostygnie. W innym wypadku olej oddzieli się od wody. Gdyby Ci się to zdarzyło, jeszcze raz podgrzej miksturę na małym ogniu i cały czas mieszaj, aż całkiem ostygnie.

Źródło: https://www.everydayme.pl

Sól do kąpieli

Składniki:

4 filiżanki soli Epsom (angielska sól dostępna na polskim rynku)

6-8 kropel olejku eterycznego

3-4 krople barwnika spożywczego

2 łyżeczki gliceryny

Przygotowanie:

Wszystkie składniki połącz w dużej misce. Jeżeli chodzi o ilość barwnika oraz olejku eterycznego, zależy to tylko od Twoich upodobań. Wymieszaj bardzo dokładnie, aby wszystkie składniki odpowiednio się połączyły. Zwróć również uwagę żeby kolor był równy. Przełóż do małych pojemniczków i odstaw. Przygotowana przez Ciebie sól powinna stać 4-6 tygodni. W wyniku tego aromat wniknie w sól.

Źródło: http://www.inspirander.pl

Balsam do ust

Składniki:

suszone maliny (3 łyżki)

pół łyżeczki płynnego miodu

pół łyżeczki wosku pszczelego

3 łyżki oleju kokosowego

Przygotowanie:

Maliny miksujemy w blenderze na mąkę. Wosk oraz olej kokosowy przełóż do ceramicznej miseczki i rozpuść w kąpieli wodnej, mieszając co chwilę. Następnie przenieś substancję w chłodniejsze miejsce, zamieszaj i dodaj miód. Potem dodaj 3 łyżki zmielonych wcześniej malin. Wymieszaj całość bardzo dokładnie i przelej do pojemniczka. Przenieś w chłodne miejsce żeby masa zastygła. Kiedy będzie już prawie zastygły wymieszaj go jeszcze raz. Dzięki temu balsam się nie rozwarstwił. Należy go przechowywać w suchym miejscu przez ok. 2 miesiące.

Źródło: http://www.lilinaturalna.com

______________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ