Kosmetyki Kylie Jenner to oszustwo

Kylie Cosmetics ma problemy. Linia kosmetyków uruchomiona przez celebrytkę Kylie Jenner zostało oskarżona przez klientki o oszustwo. Okazuje się, że  drogie kosmetyki mają w składzie dokładnie to samo, co tanie produkty. Zobaczcie, jak tłumaczy się Jenner. 

kosmetyki kylie szminkiKrótko po ogromnym sukcesie firmy, pojawiły się pierwsze oskarżenia. 18-latka, która zapowiadała się na bizneswoman, nie dopilnowała interesu i sprzedawała produkty niskiej jakości. Klientki wielokrotnie żaliły się na drogie szminki, które w niczym nie różniły się od tanich drogeryjnych kosmetyków. Niejednokrotnie przesyłki Kylie Cosmeticks dochodziły do klientek niekompletne, podobno zdarzały się nawet puste opakowania.

Po stronie klientek stanął znany portal

Mimo początkowego zachwytu i sympatii do Kylie, fanki masowo zaczęły przysyłać do niej swoje zażalenia do poczytnego serwisu Better Business Bureau. Firma postanowiła nawet zablokować profil Kylie Cosmetics, gdyż uznano firmę za nieuczciwą.

Zakupiłam Kit Lip i w zestawie brakowało konturówki. Obsługa nie odpisuje. Brak kontaktu telefonicznego. Żenada – pisze klientka.

Żałuję, że kupiłam aż trzy absurdalnie drogie zestawy do malowania ust od Kylie Jenner. To przykre, że jako klientka, która płaci prawie 100 dolarów za produkt, dostaję bubel, którego skład jest identyczny jak z najtańszych szminek na bazarze. Wysłałam e-mail z reklamacją, ale od 2 tygodni firma milczy – dodaje kolejna niezadowolona konsumentka.

Co na to Kylie?

O ile skargi klientek Kylie wcale nie zainteresowały, reakcja znanego serwisu zaniepokoiła celebrytkę. Kylie napisała oświadczenie, w którym jednak wcale nie przyznaje się do odpowiedzialności za swoje produkty, lecz zwala winę na hejterów.

Jesteście powodem, dla którego to robię i motywujecie mnie, aby moje kosmetyki były najlepsze jak tylko się da. Sprzedałam już miliony szminek i błyszczyków i wszystkie skargi na ich temat były na bieżąco rozpatrywane. Mam serdecznie dosyć ludzi, którzy wtykają nos do mojego biznesu. Nie zamierzam dyskutować z hejterami! – zapewnia Jenner.

Ten sam skład, cena całkiem inna

Szminki Kylie Jenner  już wcześniej otrzymywały negatywne komentarze. Już na samym początku, część produkcja została wycofana, bo pędzelki okazały się zbyt długie i niewygodne. Później jedna ze znanych blogerek urodowych oskarżyła celebrytkę, że w składzie jej kosmetyków są te same składniki, które można znaleźć w szminkach ColourPop’s Ultra Matte Liquid Lipstick. Różnica polegała na tym, że szminki Kylie kosztują 100 dolarów1), a ich pierwowzór jedynie 6!

Czy młoda celebrytka w końcu weźmie swoje klientki poważnie i przestanie je oszukiwać? 

_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ