Kierunki, które warto studiować!

Maturalne szaleństwo powoli zbliża się do końca. Pomimo tego, że większość tegorocznych kandydatów na studia wybrało już kierunki, na których chce studiować, niektórzy wciąż się wahają. Aby ułatwić rozwiązanie tego dylematu, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najbardziej przyszłościowych kierunków studiów.

http://pixabay.com/plMedycyna

Medycyna już od wielu lat plasuje się na wysokim miejscu pośród kierunków modnych i związanych z prestiżem oraz takich, po których nie ma wielkich trudności ze znalezieniem pracy. Studia nie należą do najłatwiejszych, wymagają dużo nauki i samodyscypliny, a sam zawód lekarza jest bardzo odpowiedzialny. Aby go wykonywać niezbędne jest również ukończenie specjalizacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że ukończenie tego kierunku jest warte poświęcenia…

Energetyka

Zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, a w dobie rozwoju nowych technologii tendencja ta raczej nie ulegnie zmianie. Dlatego, jeśli posiadasz uzdolnienia do nauk ścisłych, weź energetykę pod uwagę.

Biotechnologia

Biotechnolog to zawód, który na razie nie jest zbyt popularny. Cieszy się natomiast dużym powodzeniem w krajach Europy Zachodniej czy USA. Jednak za kilka lat prawdopodobnie wszystko ulegnie zmianie. Biotechnologia jest wykorzystywana m. in. w ochronie zdrowia, rolnictwie (produkcja roślinna i zwierzęca), ochronie środowiska. Jest zatem nie tylko przyszłościowym, ale także interesującym kierunkiem.

Marketing i Zarządzanie

Specjaliści ds. e-marketingu są wciąż poszukiwani! Wybierając studia na tym kierunku, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat mechanizmów rządzących rynkiem, działania przedsiębiorstw, strategii, które trzeba zastosować, aby dostosować się do potrzeb społeczeństwa oraz samych klientów. Jeśli masz mnóstwo pomysłów i potrafisz do nich przekonywać ludzi, jesteś osobą kreatywną, interesuje Cię biznes, jest to kierunek stworzony dla Ciebie.

Informatyka

Zapotrzebowanie na informatyków nie maleje. Jest to spowodowane ciągłym rozwojem nowych technologii. Oczywiście studia informatycznie nie są potrzebne, aby znać się na tej dziedzinie, jest wielu samouków, którzy swoimi umiejętnościami praktycznymi znacznie przekraczają zdolności wykształconych kolegów po fachu. Pomimo tego, wiedza teoretyczna jest niezbędna. 

Filologia

Jeśli jesteś przerażona tym, że nie posiadasz predyspozycji do przedmiotów ścisłych ani technicznych, możesz odetchnąć z ulgą. Dla studentów nauk humanistycznych także znajdzie się praca. Poszukiwani są filolodzy języków niszowych, czyli np. chińskiego, arabskiego, tureckiego czy szwedzkiego. Natomiast samą germanistykę, romanistykę czy italianistykę lepiej sobie darować. Chyba, że wybierzecie je jako kierunek dodatkowy. W końcu obecnie warto znać co najmniej dwa języki.

Przy wyborze kierunku studiów nie zawsze kierujemy się tym, czy łatwo będzie po nich znaleźć pracę. Często czynnikiem kluczowym jest moda. Dlatego nie tak dawno prawdziwe oblężenie było widoczne na dziennikarstwie, psychologii, turystyce, prawie, europeistyce, politologii czy socjologii. Wśród absolwentów niektórych z wymienionych kierunków jest wielu bezrobotnych i choć mając naście lat, trudno jest podjąć decyzję, która zaważy o całej przyszłości, dobrze jest zadać sobie pytanie: czy warto mieć dyplom z kierunku bez przyszłości?

 Źródło: http://www.studia.net

______________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ