Kevin Spacey z kolejnymi zarzutami. Przerywa milczenie i prowokuje

​Sąd rejonowy w Nantucket w stanie Massachusetts wyznaczył datę rozprawy z udziałem aktora Kevina Spacey oskarżanego o to, że w 2017 roku upił i napastował seksualnie nastolatka w barze. Odbędzie się ona 7 stycznia.

W poniedziałek, po wielu miesiącach milczenia, Kevin Spacey opublikował na YouTube krótkie nagranie, w którym – stylizując się na odtwarzaną przez siebie postać Franka Underwooda z serialu „House of Cards” – powiedział: Wiem, czego chcesz. Pragniesz, żebym wrócił (…) Zmusiłem cię do myślenia; okazałem zaufanie konfrontując z prawdą i zdobyłem całkowicie twe zaufanie.

Z nagrania pokazanego m.in. przez CNN nie wynika, do kogo kierowane były słowa aktora.

Napastowany nastolatek okazał się synem znanej dziennikarki telewizyjnej z Bostonu, Heather Unruh, która ujawniła sprawę molestowania jej syna przez laureata Oskara jeszcze w listopadzie 2017 roku.

Kiedy doszło do incydentu?

Do incydentu miało dojść w 2016 roku w barze „Club Car” w Nantucket, gdy 18-letni wówczas syn dziennikarki telewizyjnej, wstąpił tam na drinka. Chłopiec powiedział aktorowi, że jest pełnoletni i wyraził zadowolenie z ich spotkania. Młody Unruh skłamał, ponieważ prawo stanowe zezwala na serwowanie napojów alkoholowych młodzieży, która ukończyła 21 lat.

Zgodnie z relacją matki mężczyzny, Heather Unruh, aktor najpierw upił chłopca, a następnie zaczął czynić mu awanse, rozpinając rozporek i dotykając genitaliów. Chłopak był zakłopotany i przerażony zachowaniem gwiazdora– wyznała dziennikarka podczas konferencji w ubiegłym roku po zawiadomieniu policji.

Liczne oskarżenia i ich konsekwencje

Już blisko 30 mężczyzn oskarżyło Kevina Spacey o niestosowne zaloty, propozycje seksualne czy wręcz napaść. W październiku 2017 r. aktor Anthony Rapp publicznie oskarżył aktora o to, że próbował przemocą skłonić go do czynności seksualnych w 1986 r., gdy miał zaledwie 14 lat.

Był to pierwszy głos dotyczący napastowania mężczyzn, który wpisał się w kampanię społecznego ruchu #MeToo, skierowaną przeciwko sprawcom seksualnego wykorzystywania kobiet, w tym przede wszystkim przez mężczyzn zajmujących eksponowane stanowiska w branży rozrywkowej oraz w świecie polityki i biznesu.

Kampania rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku oskarżeniami ponad 70 kobiet pod adresem potentata amerykańskiej branży filmowej Harveya Weinsteina.

Po pierwszych oskarżeniach ze strony Anthony’ego Rappa, Kevin Spacey opublikował oświadczenie, w którym „szczerze przeprosił” za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu”, dodając, że nie pamięta całej sytuacji.

Oskarżenia o molestowanie seksualne przerwały nagle karierę aktorską Spaceya. Zdobywca Oscara w 2000 roku za rolę Lestera Burnhama w „American Beauty” został momentalnie pozbawiony pracy nad serialem „House of Cards” realizowanym dla Netfliksa, a także wycięty z filmu Ridleya Scotta, „Wszystkie Pieniądze Świata”.

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ