Joanna Krupa w kolejnej kampanii dla PETA!

Polska modelka spełniająca się zawodowo również za granicą, Joanna Krupa jest znana ze swojego zamiłowania do zwierząt. Często angażuje się w akcje charytatywne i otwarcie mówi o przemocy jakiej doświadczają zwierzęta. Teraz, po raz kolejny wystąpiła nago dla słynnej kampanii PETA.

Fot. Facebook/Joanna Krupa

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) to międzynarodowa organizacja walcząca o prawa zwierząt. Są znani nie tylko za swoich postulatów, ale również z dosyć kontrowersyjnych akcji, takich jak na przykład oblanie Anny Wintour (redaktor naczelna amerykańskiej edycji magazynu „Vogue”) czerwoną farbą podczas Tygodnia Mody. Znane są również ich sesje zdjęciowe i głośne kampanie reklamowe, w których biorą udział gwiazdy i celebryci. Najczęstszym motywem sesji jest jednak nagość i jej promowanie zamiast noszenia naturalnych futer.

Joanna Krupa, modelka i prowadząca polską edycję programu „Top Model” od lat jest przeciwniczką noszenia naturalnych futer. Angażuje się również w bardzo wiele akcji charytatywnych, które mają na celu pomoc zwierzętom.

Krupa już wcześniej występowała w kampaniach PETA. W jednej pojawiła się trzymając wielki krzyż, a w drugiej szokowała owłosieniem (oczywiście nienaturalnym). Teraz pojawiła się w nowej odsłonie. Na plakacie kampanii możemy zobaczyć napisy: „Wełna: naga prawda. W wełnie nie ma nic ciepłego i miękkiego”.

Modelka oczywiście jest naga, jednak jej makijaż wyraźnie wskazuje na to, że jest ofiarą przemocy. Na zdjęciu zakrywa ciało trzymając w ramionach zakrwawioną owcę. Krupa na swoim profilu na Facebooku powiedziała, że jest przeciwko każdej przemocy. Tak samo wobec ludzi, jak i wobec zwierząt. Różnicą jednak jest to, że człowiek w takiej sytuacji może poprosić o pomoc, a zwierzę nie ma głosu.

Nowa kampania nawiązuje do okrutnego traktowania owiec na farmach wełny. Krupa mówi, że są one bite tak mocna, że pękają im karki, następnie strzyżone, a raczej okaleczane, bo wełna odchodzi czasem ze skórą, i kolejno zszywane w okropnych warunkach i bez żadnych środków znieczulających. Każdego roku umierają ich miliony.

Co sądzicie o nowej kampanii?

______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ