Miss Universe 2014

Wczoraj w Los Angeles odbyła się sześćdziesiąta trzecia finałowa gala konkursu Miss Universe 2014. O tytuł najpiękniejszej walczyło 88 uczestniczek z krajów na całym świecie. Zobaczcie kto wygrał w tym roku.

Źródło: twitter.com

Miss Universe 2014 została reprezentantka Kolumbii – Paulina Vega. Dwudziestodwuletnia kolumbijska piękność ma 1,78cm i na co dzień studiuje zarządzanie na Uniwersytecie w Bogocie. Od 8. roku życia pracuje również jako modelka. Podczas konkursu Miss Universe Kolumbii uzyskała najwyższe możliwe noty w każdej z kategorii. Co ciekawe, dziadkiem nowej miss jest legendarny śpiewak operowy – Garsón Vega, a babcią Miss Antantico 1953 – Elvira Castillo.

Pierwszą wicemiss została Amerykanka – Nia Sanchez, natomiast drugą Ukrainka – Diana Harkusha.

W pierwszej dziesiątce najpiękniejszych kobiet świata znalazły się również uczestniczki z: Holandii, Jamajki, Argentyny, Australii, Filipin, Hiszpanii oraz Wenezueli.

Jak co roku przyznano również specjalne tytuły. Miss Sympatyczności została Queen Celestine (Nigeria), Miss Fotogeniczności – Gabriela Berrios (Puerto Rico), a nagrodę za najlepszy kostium narodowy otrzymała Elvira Devinamira – reprezentantka Indonezji.

Niestety nasza rodaczka – Marcela Chmielowska – nie zdobyła w tym roku żadnej nagrody ani nie znalazła się w pierwszej piętnastce najpiękniejszych kobiet Miss Universe 2014.


Aleksandra Supryn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ